EDİTÖRDEN
Anasayfa / SINGLE / EP / Ege Külsoy – SKTRN

Ege Külsoy – SKTRN

Ege Külsoy, kendi yaşadıklarından yola çıkarak bu şarkıda insanların eski sevgililerine söylemek istediklerini hem esprili hem de cesur ve açık bir şekilde söylerken insanların içine attığı hislere tercüman oluyor. Şarkı sözlerindeki alaycı tavır ve altyapıdaki baskın overdrive gitarlar oluşturduğu kontrast ile “SKTRN” adlı şarkısının duygusunu yaratıyor.

Ege Külsoy 1998 yılında İstanbul’da doğdu. 13 yaşında ilk gitarını aldığında kendi kendine çalmaya başlayarak müziğe ilk adımını attı. Daha sonra kısa bir süreliğine piyano dersi alarak müziğini geliştirmeyi hedefledi. Aynı zamanda Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde şan ve gitar eğitimi aldı ve bu süre içinde ilk sözlerini yazarak bestelerini oluşturmaya başladı. Lise yıllarını söz yazıp besteleyerek geçirdi ve çeşitli mekanlarda akustik performans sergiledi. Sanatın farklı yönlerine de ilgi duyduğunu keşfettikten sonra İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde Sinema Televizyon bölümünde okumaya başladı.

İlk teklisiyle iyi bir ivme kazanan Ege, iki ay sonra ikinci teklisi Sorun Bende’yi klibiyle beraber yayınladı. Daha sonra ilk albüm çalışması olan Deniz Sevenleri’ni hayata geçirerek diskografisini genişletti. Albüm çıktıktan sonra şarkılarını dinleyenleriyle buluşturmak için konserler vermeye başladı. 2022 yılına girdiğimizde Gecenin Bi Vakti ve 366 adlı çalışmalarıyla kariyerini sürdürdü.

Esen Müzik etiketiyle tüm dijital müzik platformlarında şuan yayında.

 

 

 

Ege Külsoy, kendi yaşadıklarından yola çıkarak bu şarkıda insanların eski sevgililerine söylemek istediklerini hem esprili hem de cesur ve açık bir şekilde söylerken insanların içine attığı hislere tercüman oluyor. Şarkı sözlerindeki alaycı tavır ve altyapıdaki baskın overdrive gitarlar oluşturduğu kontrast ile “SKTRN” adlı şarkısının duygusunu yaratıyor. Ege Külsoy 1998 yılında İstanbul’da doğdu. 13 yaşında ilk gitarını aldığında kendi kendine çalmaya başlayarak müziğe ilk adımını attı. Daha sonra kısa bir süreliğine piyano dersi alarak müziğini geliştirmeyi hedefledi. Aynı zamanda Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde şan ve gitar eğitimi aldı ve bu süre içinde ilk sözlerini yazarak bestelerini oluşturmaya başladı. Lise yıllarını söz…

Genel Bakış

0

Kullanıcı Oylaması: 4.88 ( 2 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*