EDİTÖRDEN
Anasayfa / NOTLAR / Ege’den Yeni Albüm + Mustafa Kemal’in Askerleriyiz

Ege’den Yeni Albüm + Mustafa Kemal’in Askerleriyiz

90’lı yıllardan bugüne Türk pop müziğinde önemli izler bırakan Ege’den uzun bir aradan sonra iki ayrı sürpriz geldi. Yepyeni şarkılardan oluşan “İsyan Şarkıları” isimli albümü Seyhan Müzik etiketi ile raflarda yerini alan müzisyen aynı zamanda sözü ve müziği kendisine ait “Mustafa Kemal’in Askerleriyiz” isimli marşı da kendi sayfasından dinleyicileri ile paylaştı. Ege, bu marşın hikayesini şu sözlerle anlattı.

99 yıl önce bugünlerde başladı İstiklal Savaşı. 99 yılın minnetini bu marşla aktarmak benim vatan borcumdu. Bu marş “Mustafa Kemal’in Askerleriyiz” diyenlerin, Türklüğünden gurur duyanlarındır. Ne mutlu Türküm diyene.

 

 

90'lı yıllardan bugüne Türk pop müziğinde önemli izler bırakan Ege'den uzun bir aradan sonra iki ayrı sürpriz geldi. Yepyeni şarkılardan oluşan "İsyan Şarkıları" isimli albümü Seyhan Müzik etiketi ile raflarda yerini alan müzisyen aynı zamanda sözü ve müziği kendisine ait "Mustafa Kemal'in Askerleriyiz" isimli marşı da kendi sayfasından dinleyicileri ile paylaştı. Ege, bu marşın hikayesini şu sözlerle anlattı. 99 yıl önce bugünlerde başladı İstiklal Savaşı. 99 yılın minnetini bu marşla aktarmak benim vatan borcumdu. Bu marş "Mustafa Kemal'in Askerleriyiz" diyenlerin, Türklüğünden gurur duyanlarındır. Ne mutlu Türküm diyene.   https://www.youtube.com/watch?v=N9nDUEKxDVo   https://open.spotify.com/album/5FpHEL0ifNpT9ORXx6EpJO?si=lr6wvLskRIioZQRgh_ovLw

Genel Bakış

Kullanıcı Oylaması: 4.9 ( 1 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*