EDİTÖRDEN
Anasayfa / SINGLE / EP / Elif Çağlar on Vocals – All a Dream

Elif Çağlar on Vocals – All a Dream

 

“Elif Çağlar on Vocals”in ikinci teklisi ‘All a Dream’, nu-DC Records etiketiyle, tüm dijital platformlarda yayında.

Elif Çağlar’ın son yıllarda kullandığı Voice Live Touch 2 vokal prosesöründen ilham alarak kaydettiği, söz-müzik ve düzenlemesi kendisine ait olan ‘All a Dream’i bir kere dinleyince vazgeçemeyeceksiniz.

 

All a Dream

Bossa Nova hissiyatını, indie ve soul dokunuşlu yoğun vokal katmanlarıyla süsleyen akapella şarkı, kelime ve eylemlerin gerçekliğini sorgulayan, rüyalar yerine doğanın, evrenin bütünlüğünde kendini bulmayı seçen birinin sevgilisine fısıldayışı.

 

Elif Çağlar

İstanbul Bilgi Üniversitesi Müzik Bölümünde, caz kompozisyonu eğitimi aldı. 2006’da, caz performansı üzerine lisans üstü eğitim almak için gittiği ve yaşayan efsane Sheila Jordan’ın öğrencisi olduğu New York, Queens College bünyesindeki “The Aaron Copland School of Music”ten ödülle mezun olan ilk Türk oldu. Türkiye’de ve dünyanın birçok ülkesinde prestijli festivallerde, kulüplerde sahne aldı.

Geniş kitlelerce beğeni toplayan, “nu-DC Records” etiketli “M-U-S-I-C” isimli albümü, Türkiye müzik tarihinde bir kadın caz vokalistinin tüm söz, müzik ve aranjmanlarını yazdığı, ilk İngilizce albümdür. Radyo Boğaziçi Müzik Ödüllerinde iki defa “En İyi Caz Müzik Sanatçısı” ödülünü alan Çağlar, bugüne kadar söz-müziği kendine ait olan iki single ve dört albüm çalışmasına imza atmıştır ve farklı tarzlarda, uluslararası ve yerli önemli isimlerle eserler yayınlamaya devam etmektedir.

 

 

Lyrics&Music: Elif Çağlar
Studio: Artçı Sanat
Mixing&Mastering: Deniz Doğançay
Cover: Özeren Gökçe

 

 

 

  "Elif Çağlar on Vocals"in ikinci teklisi 'All a Dream', nu-DC Records etiketiyle, tüm dijital platformlarda yayında. Elif Çağlar'ın son yıllarda kullandığı Voice Live Touch 2 vokal prosesöründen ilham alarak kaydettiği, söz-müzik ve düzenlemesi kendisine ait olan 'All a Dream'i bir kere dinleyince vazgeçemeyeceksiniz.   All a Dream Bossa Nova hissiyatını, indie ve soul dokunuşlu yoğun vokal katmanlarıyla süsleyen akapella şarkı, kelime ve eylemlerin gerçekliğini sorgulayan, rüyalar yerine doğanın, evrenin bütünlüğünde kendini bulmayı seçen birinin sevgilisine fısıldayışı.   Elif Çağlar İstanbul Bilgi Üniversitesi Müzik Bölümünde, caz kompozisyonu eğitimi aldı. 2006'da, caz performansı üzerine lisans üstü eğitim almak için gittiği ve…

Genel Bakış

Kullanıcı Oylaması: 4.75 ( 1 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*