EDİTÖRDEN
Anasayfa / SINGLE / EP / Emre Akbay – Akustik Karşılaşma

Emre Akbay – Akustik Karşılaşma

Sizinle 1 Mayıs itibariyle bağımsız olarak yayınladığım beş şarkılık – Akustik Karşılaşma – EP çalışmamı paylaşmak heyecanı yaşıyorum. Sözlere ve vokal melodilerine odaklandığım bu EP’de 2015-2019 yılları arasında şekillenen ve tamamlanan beş şarkının akustik versiyonları yer alıyor. Elektrogitarı ve synth’leri de akustik gitarı ve vokali beslemesi için kullandık. Kaydına karantinaya girdiğimiz ilk günlerde başladık.

Bu EP, bu şarkıların grupla, daha geniş orkestrasyonlarla çıkmadan önce dinleyiciyle ilk bestelendiği haliyle, samimi bir biçimde karşılaşması için yapıldı. Bu yüzden adı Akustik Karşılaşma oldu.

EP’de “Fırtına Yok”, “Gemiler Karada”, “Yak Kandilleri”, “Kanat” ve “Tohumlar” isimli şarkılarımın akustik formları yer alıyor. “Tohumlar”ı ‘Düş Kuşu’ albümümden No Land grubuyla yaptığımız düet çalışmadan hatırlayacaksınız. “Kanat” ise Yavuz Çetin’e ithafen yazılmış bir şarkı. Tüm bunları kişisel hikayelerimle birleştirdiğim özel bir çalışma oldu.

 

 

 

Sizinle 1 Mayıs itibariyle bağımsız olarak yayınladığım beş şarkılık - Akustik Karşılaşma - EP çalışmamı paylaşmak heyecanı yaşıyorum. Sözlere ve vokal melodilerine odaklandığım bu EP'de 2015-2019 yılları arasında şekillenen ve tamamlanan beş şarkının akustik versiyonları yer alıyor. Elektrogitarı ve synth'leri de akustik gitarı ve vokali beslemesi için kullandık. Kaydına karantinaya girdiğimiz ilk günlerde başladık. Bu EP, bu şarkıların grupla, daha geniş orkestrasyonlarla çıkmadan önce dinleyiciyle ilk bestelendiği haliyle, samimi bir biçimde karşılaşması için yapıldı. Bu yüzden adı Akustik Karşılaşma oldu. EP'de "Fırtına Yok", "Gemiler Karada", "Yak Kandilleri", "Kanat" ve "Tohumlar" isimli şarkılarımın akustik formları yer alıyor. "Tohumlar"ı 'Düş Kuşu' albümümden…

Genel Bakış

Kullanıcı Oylaması: 4.68 ( 2 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*