EDİTÖRDEN
Anasayfa / HAFTANIN ALBÜMÜ / Emre Akbay – Bu Kadar Karamsar Olma

Emre Akbay – Bu Kadar Karamsar Olma

Emre Akbay’dan Yeni Albüm; Bu Kadar Karamsar Olma.

Eskişehir’de yaşayan söz yazarı ve besteci Emre Akbay, yeni albümü “Bu Kadar Karamsar Olma”yı bağımsız olarak tüm platformlarda yayınladı.

Albüme genel bir bakış attığımızda; altyapılar, 90’lar hip-hop müziğinin drum loopları, bas gitar ve elektro gitar’lardan oluşuyor. Albüme adını veren; piyano, synth ve ufak gitar dokunuşlarıyla vücut bulan “Bu Kadar Karamsar Olma” ise dinleyiciyi kendi duygularıyla baş başa bırakacak bir sadelikte.

Albümdeki “Martaval” isimli şarkı bir Rap düete sahip, Rap sözleri ve performansı aynı zamanda tüm albümün mix ve mastering’ini üstlenen Aleyhtar’a (Buğra Yatır) ait. Albümdeki bir diğer düet şarkı “Günyüzü”nün müziğinde ise düet vokal olarak yer alan Seray Bilen ortaklığı görüyoruz. Diğer tüm şarkıların sözü ve müziği Emre Akbay’a ait.

2015 yılındaki Sofar İstanbul performansından bu yana “Günler Boyu”, “Tohumlar”, “Açmamışa” gibi sevilen işlere imza atan müzisyen yeni albümünde “80’ler pop” müziğini günümüz “chill”-“indie”-“lo-fi” müziğiyle sentezleyerek dinleyicisiyle buluşuyor.

Albüm, farklı tarzları barındırdığı için dinleyici yelpazesini de geniş tutuyor. Baştan sona bir albüm olarak dinlendiğinde akıcılığı ve anlamsal bir bütünlüğü olan “Bu Kadar Karamsar Olma”; müzikle rahatlamak ve insan ilişkilerine, varoluşsal yorumlamalara dair çeşitli duygular deneyimlemek isteyen dinleyicisini bekliyor.

 

 

Emre Akbay’dan Yeni Albüm; Bu Kadar Karamsar Olma. Eskişehir’de yaşayan söz yazarı ve besteci Emre Akbay, yeni albümü “Bu Kadar Karamsar Olma”yı bağımsız olarak tüm platformlarda yayınladı. Albüme genel bir bakış attığımızda; altyapılar, 90’lar hip-hop müziğinin drum loopları, bas gitar ve elektro gitar’lardan oluşuyor. Albüme adını veren; piyano, synth ve ufak gitar dokunuşlarıyla vücut bulan “Bu Kadar Karamsar Olma” ise dinleyiciyi kendi duygularıyla baş başa bırakacak bir sadelikte. Albümdeki “Martaval” isimli şarkı bir Rap düete sahip, Rap sözleri ve performansı aynı zamanda tüm albümün mix ve mastering’ini üstlenen Aleyhtar’a (Buğra Yatır) ait. Albümdeki bir diğer düet şarkı “Günyüzü”nün müziğinde ise düet vokal olarak…

Genel Bakış

0

Kullanıcı Oylaması: 4.65 ( 1 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*