EDİTÖRDEN
Anasayfa / SINGLE / EP / Emre Berkün – Hayatların İçinde

Emre Berkün – Hayatların İçinde

Emre Berkün; müzikal anlamda kendisini hem sahne, hem de üretim anlamında geliştirmiş ve hala geliştirmekte olan bir müzisyendir. Profesyonel anlamda ilk olarak 2011 yılında yayınladığı ‘’Yeniden Doğuş’’ albümüyle karşımıza çıkmıştır. Ayrıca bu albümdeki yönetmenliğini de üstlendiği ‘’İzi Kaldı’’ şarkısının klibi, Amerika’nın en önemli müzik sitelerinden www.makeastar.com tarafından düzenlenen yarışmada gönderilen 335 video arasından tüm rakiplerini eleyerek birinciliği elde etmiştir. Bu anlamda uluslararası ödüllü bir müzisyendir.

Eserleri gerek televizyon programları, gerek radyo programlarında yayınlanmış; Türkiye’nin dört bir yanına ulaşmıştır. Tek bir mecraya bağlı kalmamış, medya alanında evrensel bir hal kazanmıştır. Ayrıca iyi bir dinleyici olan Emre Berkün; müzik sanatına ve piyasasına da hakim bir konumdadır. Bu dönemde yeni eserlerini albümden ziyade daha çok single şeklinde düzenli ve belirli sıklıkta yayınlayarak dinleyicilere sunmaktadır. Bu şekilde dinleyici kitlesini her geçen gün arttırmaktadır.

Şarkılarında, dinleyicilerin kendilerinden bir şeyler bulabilecekleri öğeler barındırmaktadır. Daha kolay tükenip unutulan şarkılardan ziyade, daha öyküsel ve hayata dair çıkarımlara hakim eserler ortaya koymaktadır.

Pandemi sürecinde duraklamadan çalışmalarına devam eden ve üretimlerini gerçekleştiren, geçtiğimiz Eylül ayında da “Dipsiz Kuyu”; isimli çalışmasını sevenleriyle buluşturan uluslararası ödüllü müzisyen Emre Berkün 29 Ocak 2021 tarihinde “Hayatların İçinde” isimli yeni şarkısıyla karşımıza çıkıyor. Emre Berkün şarkısında insanların kurdukları ilişkilerde birbirlerinin zamanlarından çaldığından ve her seferinde yeni baştan başladıklarından bahsediyor. Şarkıda İstanbul'da satırlarının olduğu yeri her dinleyenin bulunduğu şehir ismi ile değiştirerek kendini ifade edebileceğini düşünüyor. Söz – Müzik ve Düzenlemesi Emre Berkün’e ait olan şarkı, rock öğeleri üzerine etnik bir enstrüman olan ney ile harmanlanmış bir sound ile dinleyicilerin karşısına çıkıyor.

Ülkemizin en önemli neyzenlerinden Prof.Dr. Ali Tüfekçi ney üfleyerek şarkının bambaşka bir havaya bürünmesini sağlıyor. Emre Berkün kısa aralıklara yeni şarkılarını dinleyicilerin karşısına çıkarmak için çalışmalarına devam ediyor.

 

 

 

 

Emre Berkün; müzikal anlamda kendisini hem sahne, hem de üretim anlamında geliştirmiş ve hala geliştirmekte olan bir müzisyendir. Profesyonel anlamda ilk olarak 2011 yılında yayınladığı ‘’Yeniden Doğuş’’ albümüyle karşımıza çıkmıştır. Ayrıca bu albümdeki yönetmenliğini de üstlendiği ‘’İzi Kaldı’’ şarkısının klibi, Amerika’nın en önemli müzik sitelerinden www.makeastar.com tarafından düzenlenen yarışmada gönderilen 335 video arasından tüm rakiplerini eleyerek birinciliği elde etmiştir. Bu anlamda uluslararası ödüllü bir müzisyendir. Eserleri gerek televizyon programları, gerek radyo programlarında yayınlanmış; Türkiye’nin dört bir yanına ulaşmıştır. Tek bir mecraya bağlı kalmamış, medya alanında evrensel bir hal kazanmıştır. Ayrıca iyi bir dinleyici olan Emre Berkün; müzik sanatına ve piyasasına da…

Genel Bakış

Kullanıcı Oylaması: 4.55 ( 2 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*