EDİTÖRDEN
Anasayfa / SINGLE / EP / Emre Çakmakoğlu – Düş

Emre Çakmakoğlu – Düş

Emre Çakmakoğlu’ndan dördüncü single: Düş

2020 başında ilk single’ı “Yarım Hikaye”yi yayımlayan Emre Çakmakoğlu, dördüncü çalışması “Düş” ile dinleyici karşısında.Emre Çakmakoğlu, şarkıya dair: Düş; yolunda yorulan ama yeniden umut edebilme gücü arayanların duygularına denk gelmesini umduğum bir şarkı diyor.

Daha önce yayımladığı şarkılarda olduğu gibi “Düş”ün söz ve bestesi de yine kendisine ait. Şarkı, 2007’de kaydedilen demo haline olabildiğince sadık kalınarak, Cüneyt Aykulteli ile birlikte yeniden kaydedildi. Düş’te alternatif/rock eğilimi, şarkı yazarının diğer teklilerine göre daha fazla dikkat çekse de, öncekilere benzer bir yumuşaklığı ve duygu yoğunluğunu yine barındırıyor; keman sololar da şarkının bu duygusal yönüne destek çıkıyor.

 

 

Emre Çakmakoğlu'ndan dördüncü single: Düş 2020 başında ilk single'ı "Yarım Hikaye"yi yayımlayan Emre Çakmakoğlu, dördüncü çalışması "Düş" ile dinleyici karşısında.Emre Çakmakoğlu, şarkıya dair: Düş; yolunda yorulan ama yeniden umut edebilme gücü arayanların duygularına denk gelmesini umduğum bir şarkı diyor. Daha önce yayımladığı şarkılarda olduğu gibi "Düş"ün söz ve bestesi de yine kendisine ait. Şarkı, 2007’de kaydedilen demo haline olabildiğince sadık kalınarak, Cüneyt Aykulteli ile birlikte yeniden kaydedildi. Düş’te alternatif/rock eğilimi, şarkı yazarının diğer teklilerine göre daha fazla dikkat çekse de, öncekilere benzer bir yumuşaklığı ve duygu yoğunluğunu yine barındırıyor; keman sololar da şarkının bu duygusal yönüne destek çıkıyor.   https://www.youtube.com/watch?v=u--U4YO2GNM&feature=youtu.be&ab_channel=Emre%C3%87akmako%C4%9Flu   https://open.spotify.com/track/3j8neBOaBUA8rOteCPr11Q?si=QTU9OM_fRku4xarO8yKD9A

Genel Bakış

Kullanıcı Oylaması: 4.8 ( 2 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*