Anasayfa / SINGLE / EP / Emre Çakmakoğlu – Yan

Emre Çakmakoğlu – Yan

Emre Çakmakoğlu’ndan üçüncü şarkı: Yan.

Emre Çakmakoğlu’nun üçüncü single çalışması “Yan” dijital platformlarda yerini aldı. Kolay dinlenirliğe sahip soft pop-rock bir eğilimi de, alternatif bir tavrı da barındıran çalışma Stüdyo Negatif’te, Cüneyt Aykulteli’nin hem  müzisyenlik hem kayıt desteği ile birlikte kaydedildi.

Kapak fotoğrafı ise, Deniz Ege Kalıpsız tarafından çekildi.

 

Hakkında

İlk gençlik yıllarında bar programları ile müzik hayatına adım attı.

Çocuk tiyatrolarına oyun müzikleri hazırladı.

2007’de aldığı teklif ile İzmirli alternatif rock grubu Rast’a katıldı ve kendi şarkılarını ilk kez kaydetme imkanı buldu. Rast’ın dağılmasının ardından müziğe ara verse de, üretmeyi; şarkı yazarlığını sürdürdü.

Söz,Müzik,Ütopya adlı bir blog açtı; müzik etkileşimli yazılar yazdı.

2018’de İzmir Alsancak’ta açmış olduğu barın işletmeciliğini sürdüren Emre Çakmakoğlu, 2019’un sonlarında şarkılarını yayımlamak için harekete geçti.

2020’nin ilk günlerinde ‘Yarım Hikaye’yi bağımsız olarak yayımlayıp müzik dinleyicisinin beğenisine sundu. Bu ilk single çalışmasının ardından ‘Durmuyor Zaman’ ve ‘Yan’ adlı şarkılarını kaydedip yayımladı.

 

Yan biraz,
yanarsan belki karışırsın külüme
Gül biraz,
gülersen doğarım karıştığın külümden
Ben saydıysam günlerimi
Sen tutar mısın yerimi uzaklarımda
Sessizken ne söylersin
Severmiş gibi bakışlarınla.
Bak biraz,
bakarsan görmek mümkündür o zaman
Konuş biraz,
anlat ki aksın zehir dağılsın duman
Ben saydıysam günlerimi
Sen tutar mısın yerimi uzaklarımda
Sessizken ne söylersin
Severmiş gibi bakışlarınla.

 

Söz – Müzik: Emre Çakmakoğlu
Düzenleme: Emre Çakmakoğlu, Cüneyt Aykulteli

 

 

 

 

Emre Çakmakoğlu'ndan üçüncü şarkı: Yan. Emre Çakmakoğlu’nun üçüncü single çalışması "Yan" dijital platformlarda yerini aldı. Kolay dinlenirliğe sahip soft pop-rock bir eğilimi de, alternatif bir tavrı da barındıran çalışma Stüdyo Negatif’te, Cüneyt Aykulteli’nin hem  müzisyenlik hem kayıt desteği ile birlikte kaydedildi. Kapak fotoğrafı ise, Deniz Ege Kalıpsız tarafından çekildi.   Hakkında İlk gençlik yıllarında bar programları ile müzik hayatına adım attı. Çocuk tiyatrolarına oyun müzikleri hazırladı. 2007’de aldığı teklif ile İzmirli alternatif rock grubu Rast’a katıldı ve kendi şarkılarını ilk kez kaydetme imkanı buldu. Rast’ın dağılmasının ardından müziğe ara verse de, üretmeyi; şarkı yazarlığını sürdürdü. Söz,Müzik,Ütopya adlı bir blog açtı;…

Genel Bakış

Kullanıcı Oylaması: 4.9 ( 1 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*