EDİTÖRDEN
Anasayfa / SINGLE / EP / Emre Cantürk – Argüman

Emre Cantürk – Argüman

Emre Cantürk’ün “Argüman”ına kulak verin!

1997 doğumlu Emre Cantürk çocukluk dönemlerinden itibaren müziğe ilgisi olan genç bir müzisyen. İlk enstrümanı tenekelerden oluşturduğu bir bateri. Süregelen öğrenim hayatı boyunca çeşitli enstrümanlarla müziğini icra ederek sanat cümbüşüne katkı sağladı. Her geçen gün farklı müzikal etkinliklerde rol alarak kendini geliştirme fırsatı yakaladı. Üzerinde çalıştığı müzik türünün rock müzik olması kararına vararak bu alanda çalışmalarını yoğunlaştırdı.

2013 yılı içerisinde arkadaşlarıyla bir rock grubu kurdu fakat birtakım sebeplerden dolayı bu grup çok geçmeden dağıldı. Ardından Konya’ya Konservatuar okumak için gelmişti ancak birtakım maddi sorunlar baş gösterince bu hayaline ulaşması yazık ki mümkün olamadı. Üniversitede okuduğu bölümün yanı sıra bulunduğu şehrin sokak sanatçılığını üstlendi.

Ürettiği her bir bestesi yaşadığı duygusal travmalarının sonucu olarak kağıtlarda boy gösterdi. Sözü ve müziği kendisine ait olan şarkılarını da dillendirdiği çeşitli konserlerde yer aldı. İlk teklisi “Kül Olur”un ardından “Argüman” isimli yeni teklisi tüm dijital platformlarda yerini aldı. Emre Cantürk aktif müzik hayatına bireysel olarak devam etmektedir.

 

Sahte hayatlar, sahte filmler!
Hep aynı argüman rol alır.
Hayatta, umudu biten yüzler,
Herkes gider onlar kalır…

Yaprak getirdi bir sonbaharı,
Anlattım kuru dallara bizi…
Söylemesem olmazdı,
Bu acılı bekleyişimi…
Ah!

Gelde anlat bana,
O güzelce gidişini.
Sensiz kahretsin,
Sessizce bitişimi.

 

Söz-Müzik Düzenleme : Tuncay Acar / instagram @tn_ycr
Aranjör : Adam LENİ / instagram @adam_leni
Video Düzenleme : Mustafa Furkan Yükkaldıran / instagram @mustafa_furkan_ykr
Back Vokal : Yiğit Ateş / instagram @_yigitates_
Bass Gitar -Elektro Gİtar-Solo ve Süsleme- Klavye : Adam Leni
Lead Gitar Elektro : Adam Leni
Elektro Gitar Ritim : Emre Cantürk
Klarnet : Emin Cihad Demir / instagram @emincihaddemir
Metal Music Drum Bateri : ACOUSTIC STUDYO
Perküsyon : Emre Cantürk

 

Emre Cantürk’ün “Argüman”ına kulak verin! 1997 doğumlu Emre Cantürk çocukluk dönemlerinden itibaren müziğe ilgisi olan genç bir müzisyen. İlk enstrümanı tenekelerden oluşturduğu bir bateri. Süregelen öğrenim hayatı boyunca çeşitli enstrümanlarla müziğini icra ederek sanat cümbüşüne katkı sağladı. Her geçen gün farklı müzikal etkinliklerde rol alarak kendini geliştirme fırsatı yakaladı. Üzerinde çalıştığı müzik türünün rock müzik olması kararına vararak bu alanda çalışmalarını yoğunlaştırdı. 2013 yılı içerisinde arkadaşlarıyla bir rock grubu kurdu fakat birtakım sebeplerden dolayı bu grup çok geçmeden dağıldı. Ardından Konya'ya Konservatuar okumak için gelmişti ancak birtakım maddi sorunlar baş gösterince bu hayaline ulaşması yazık ki mümkün olamadı. Üniversitede okuduğu…

Genel Bakış

Kullanıcı Oylaması: 4.6 ( 1 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*