Anasayfa / SINGLE / EP / Erdem Ocak – Özgür Ruh

Erdem Ocak – Özgür Ruh

Geçen yılın son günlerinde yayınladığı “Uyu” isimli şarkısı ile dikkatleri çeken Erdem Ocak’tan yeni şarkı: Özgür Ruh.

Erdem Ocak’ın insan ruhunun özgürlük arzusuna ve arayışına bir psikoloğun bakış açısıyla yaklaştığı bu şarkı, dünyanın daha güzel bir yer olabilmesi için ruhsal ve zihinsel gelişimin önemini vurguluyor. Bir bedenin içine hapsolmuş ancak hep özgür kalmak isteyen ruhlar haline gelmemek için, bedenimizi beslediğimiz kadar ruhumuzu da beslememiz gerektiğini söylüyor.

Çıkış parçası Uyu‘nun aksine oldukça hareketli ve enerjik tempolu bir rock parçası olan Özgür Ruh, Erdem Ocak’ın imzası niteliğindeki yüksek ve kirli vokalleriyle öne çıktığı bir çalışma.

Uyu, adını sound’una da taşıyan bir şarkı. Rock müziğin sadece drive’lı gitarlardan ibaret olmadığını, sözlerle sağlanan anlamsal bütünlüğün de bu müziğin temel unsurlarından biri olduğunu hatırlatmayı amaçlıyor.

İçerik itibarıyla ise dönemsel olarak varoluşsal çöküş yaşayan, zorlukların altında yavaş yavaş ezildiğini hisseden insanlara bu sorunları aşabileceklerini, tüm sıkıntıların zamanla geçeceğini hatırlatıp umut veriyor.

Kaybolmuş gibiydi rüyalarında
Duymuyordu sesimi şarkılarda
Ne bir gülücük ne de gözyaşı
Bir ceset gibi toprağa karıştı

Olduğu yerde duruyor, yorulmuştu
Tüm hayatı bozuk bir kara kutuydu
Uzandığında gökyüzündeki yanılgıya
Düşüyordu yeniden karanlığa

Neyse ki rüyaydı hepsi
Uyandığında geçecekti
Yanılsamaydı sadece hepsi
Uyandığında bitecekti

 

 

 

Geçen yılın son günlerinde yayınladığı "Uyu" isimli şarkısı ile dikkatleri çeken Erdem Ocak'tan yeni şarkı: Özgür Ruh. Erdem Ocak’ın insan ruhunun özgürlük arzusuna ve arayışına bir psikoloğun bakış açısıyla yaklaştığı bu şarkı, dünyanın daha güzel bir yer olabilmesi için ruhsal ve zihinsel gelişimin önemini vurguluyor. Bir bedenin içine hapsolmuş ancak hep özgür kalmak isteyen ruhlar haline gelmemek için, bedenimizi beslediğimiz kadar ruhumuzu da beslememiz gerektiğini söylüyor. Çıkış parçası Uyu‘nun aksine oldukça hareketli ve enerjik tempolu bir rock parçası olan Özgür Ruh, Erdem Ocak’ın imzası niteliğindeki yüksek ve kirli vokalleriyle öne çıktığı bir çalışma. Uyu, adını sound’una da taşıyan bir şarkı.…

Genel Bakış

Kullanıcı Oylaması: 4.9 ( 1 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*