EDİTÖRDEN
Anasayfa / GÜNÜN KLİBİ / Erkin Arslan & Buray – 1938

Erkin Arslan & Buray – 1938

Türk müziğinin iki güçlü sesi Mustafa Kemal Atatürk için aynı notalarda buluştu.

Cumhuriyetin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün seksen üçüncü ölüm yıldönümü için stüdyoya giren Erkin Arslan ve Buray, Ulu Önder’e duydukları saygı ve özlemi notalarla ifade ettiler. Sözü ve müziği Erkin Arslan’a ait olan ”1938” adlı esere hem müzikal hem de duygusal anlamda hayat veren başarılı sanatçılar, zamanın çok ötesinde bir eserin parçası olmaktan ötürü apayrı bir gurur yaşadıklarını dile getirdiler. Arşiv niteliğindeki müzikal çalışmanın temellerini Atatürk’ün de bir dönem konakladığı Pera Palace Hotel’de atan ikili, fotoğraf çekimleri içinde yine aynı mekanı tercih ederek Gazi Mustafa Kemal’in ayak izlerinin bulunduğu tarihi mekanın büyülü atmosferinde objektif karşısına geçtiler.

10 Kasım sabahı tüm dijital platformlarla birlikte ulusal radyolarda yayınlanacak olan ”1938” ile genç kuşakların Mustafa Kemal özlemine ve sevgisine tercüman olmayı hedefleyen Erkin Arslan ve Buray, yayınladıkları bu eser ile tarihe de bir not düşmek istediklerini ifade ettiler.

 

Sanatçı: Erkin Arslan & Buray

Şarkı: 1938

Söz & Müzik: Erkin Arslan

Düzenleme: Erkin Arslan

Mix: Sarp Özdemiroglu

Mastering: Çağlar Türkmen

Gitar: Buray

Piyano: Erkin Arslan

Cura: Coşkun Karademir

Ney: Eyüp Hamiş

Duduk: Emre Sınanmış

Perküsyon: Cengiz Ercümer

Yaylılar: İstanbul Strings

Koro: Burak Ekinil, Ceynur, Erkin Arslan

Stüdyo: Jinglehouse

Kapak Tasarım: Seçkin Cebeci

Video Art: Videomite

Dijital Dağıtım: Videomite

 

https://www.youtube.com/watch?v=66ACdsrs9EQ Türk müziğinin iki güçlü sesi Mustafa Kemal Atatürk için aynı notalarda buluştu. Cumhuriyetin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün seksen üçüncü ölüm yıldönümü için stüdyoya giren Erkin Arslan ve Buray, Ulu Önder'e duydukları saygı ve özlemi notalarla ifade ettiler. Sözü ve müziği Erkin Arslan'a ait olan ''1938'' adlı esere hem müzikal hem de duygusal anlamda hayat veren başarılı sanatçılar, zamanın çok ötesinde bir eserin parçası olmaktan ötürü apayrı bir gurur yaşadıklarını dile getirdiler. Arşiv niteliğindeki müzikal çalışmanın temellerini Atatürk'ün de bir dönem konakladığı Pera Palace Hotel’de atan ikili, fotoğraf çekimleri içinde yine aynı mekanı tercih ederek Gazi Mustafa Kemal'in ayak…

Genel Bakış

0

Kullanıcı Oylaması: 4.8 ( 1 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*