EDİTÖRDEN
Anasayfa / HAFTANIN ALBÜMÜ / Eski Bando – Renkli Şeyler / Z Kalan

Eski Bando – Renkli Şeyler / Z Kalan

Grubun kendisine ait 10 parçasından oluşan albüm farklı, dinamik ve melankolik yapısı ile dikkat çekiyor. Davul, gitar ve bas gitar üçlüsü üzerine trompet ve keman gibi enstrümanların renklendirdiği, vokallerle tamamlanan Türkçe sözlü, alternatif bir müzik tarzını işleyen grup, ilk albümüne dek bir konser grubu olarak İstanbul başta olmak üzere muhtelif şehirlerde verdiği 250’ye yakın konserle adını duyurmaya başladı.

Performanslarında ağırlıklı olarak eski dönemlerin Türkçe sözlü hafif Batı müziği parçalarını yorumlayan grup, başından beri kendi parçalarını seslendirmeyi de ihmal etmedi. Kendi parçalarını dinleyicileri ile buluşturmayı planlayan grup, albüm yapım sürecini tamamladıktan sonra Kalan Müzik’in kurucusu, yapımcı Hasan Saltık ile tanıştı ve 2014’ün Şubat ayında tümü kendi parçalarından oluşan Renkli Şeyler adlı ilk albümünü, Kalan Müzik & Z Yapım etiketi ile çıkarttı.

Renkli Şeyler, aynı zamanda grubun yeni bir ses örgüsü idealini de yansıtıyor. Albüm şarkılarındaki enerji ve duygu yüklü ifade şekli, kimi zaman dans etmenin işten bile olmadığı kimi zaman ise “dirsek masada el yanakta efkârı”nın yaşandığı yeni bir alan yaratıyor.

Eski Bando, yerinde duramayan melodilerin renklerine boyadığı hikâyesini anlatmaya, sahneleri şenlik havasına sokmaya ve müzik adına üretmeye devam ediyor.

Ve şimdi aklımızın ve hayatın sınırlarını aşma zamanı; hala hayattayken tüm “Renkli Şeyler”.

01 – Sen de Söyle
02 – Sarhoş Dünya
03 – Sensizliğin Acısı Dudaklarımda
04 – Gül Diyorlar
05 – Gidiyorum Ben
06 – İzlemek Zamanı
07 – Unutma Zamanı
08 – Merhaba
09 – Biz Rengarengiz
10 – Cumartesi

(Basın Bülteni)

Grubun kendisine ait 10 parçasından oluşan albüm farklı, dinamik ve melankolik yapısı ile dikkat çekiyor. Davul, gitar ve bas gitar üçlüsü üzerine trompet ve keman gibi enstrümanların renklendirdiği, vokallerle tamamlanan Türkçe sözlü, alternatif bir müzik tarzını işleyen grup, ilk albümüne dek bir konser grubu olarak İstanbul başta olmak üzere muhtelif şehirlerde verdiği 250’ye yakın konserle adını duyurmaya başladı. Performanslarında ağırlıklı olarak eski dönemlerin Türkçe sözlü hafif Batı müziği parçalarını yorumlayan grup, başından beri kendi parçalarını seslendirmeyi de ihmal etmedi. Kendi parçalarını dinleyicileri ile buluşturmayı planlayan grup, albüm yapım sürecini tamamladıktan sonra Kalan Müzik’in kurucusu, yapımcı Hasan Saltık ile tanıştı ve…

Genel Bakış

Kullanıcı Oylaması: 5 ( 3 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*