EDİTÖRDEN
Anasayfa / HAFTANIN ALBÜMÜ / exradyo – Kirli Günden Geriye Kalan / SGM Yapım

exradyo – Kirli Günden Geriye Kalan / SGM Yapım

İstanbullu alternatif rock ve funk rock grubu exradyo’nun, dokuz şarkıdan oluşan ilk albümü “Kirli Günden Geriye Kalan” SGM Yapım etiketiyle 15 Ekim’de yayınlanıyor. Bu zamana kadar altı şarkısı yayınlanmış olan albüm henüz yayınlanmamış üç şarkıyla kaydedildiği gibi bir bütün halinde sunulacak.

Albümde grubun ana konsepti olan funk rock şarkılarıyla beraber akustik ballad şarkıların da bulunuyor.

Albümdeki parçalarda grubun yüksek sahne enerjisi ve doğal funk ve rock’n’roll sound’u göze çarpıyor. Ancak daha sakin sounda sahip ballad’lar da dinlemek mümkün. Albümde funk rock’ın temel öğeleri olan gitar, bas, davul ve üflemelilerle beraber ud, mızıka ve piyano gibi renk enstrümanlar da kullanıldı.

Albümde yeni şarkılardan “Muamma” ve “Kendimi Unuttum”un klipleri çok yakında yayında olurken exradyo ise yeni dönemle beraber yüksek enerjili canlı performanslarına tam gaz devam ediyor olacak.

 

 

exradyo

Fatih Metin Demirkol (Vokal, Gitar)
Muzaffer Uyar (Saksofon, Mızıka, Tuşlu Çalgılar)
Utku Öner (Trombon, Tuşlu Çalgılar)
Atahan Çiftçi (Bas Gitar, Ud)
Cemil Can Çolak (Davul)
Özgür Anıl Demir (Gitar)
Albüm Künyesi:
Düzenlemeler ve Enstrüman Kayıtları: exradyo
Davul Kayıtları: Anıl Çifter – Stüdyo Jinxx
Mix / Mastering: Bekir Sıtkı Gürcan
Kapak Fotoğrafı ve Görsel Tasarım: Fatih Metin Demirkol

 

 

İstanbullu alternatif rock ve funk rock grubu exradyo’nun, dokuz şarkıdan oluşan ilk albümü “Kirli Günden Geriye Kalan” SGM Yapım etiketiyle 15 Ekim’de yayınlanıyor. Bu zamana kadar altı şarkısı yayınlanmış olan albüm henüz yayınlanmamış üç şarkıyla kaydedildiği gibi bir bütün halinde sunulacak. Albümde grubun ana konsepti olan funk rock şarkılarıyla beraber akustik ballad şarkıların da bulunuyor. Albümdeki parçalarda grubun yüksek sahne enerjisi ve doğal funk ve rock’n’roll sound’u göze çarpıyor. Ancak daha sakin sounda sahip ballad’lar da dinlemek mümkün. Albümde funk rock’ın temel öğeleri olan gitar, bas, davul ve üflemelilerle beraber ud, mızıka ve piyano gibi renk enstrümanlar da kullanıldı. Albümde yeni şarkılardan “Muamma” ve “Kendimi…

Genel Bakış

0

Kullanıcı Oylaması: Siz ilk olun !

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*