EDİTÖRDEN
Anasayfa / SINGLE / EP / Ezgi Aktan & Gökhan Tümkaya – Affet

Ezgi Aktan & Gökhan Tümkaya – Affet

“Affet, beni bir gün affet

Elini tutamadım affet

Geçen bir gemiymişim farz et

Beni en açıklarda kaybet.”

Bugün değilse de bir gün. Affedilmek dileği; ne kadar insani bir dilek. Geçen bir gemi farz edilip açıklarda kaybolmayı istemek… Bir varken bir yok olmak, bir hayattan bütün sükunetin ve heybetinle geçip gitmek… Umut sesli kadın Ezgi Aktan Şeffaf isimli dördüncü stüdyo albümünün sözü ve müziği kendisine ait çıkış şarkısı Affet’te tam da bunu diliyor. Gerçek bir sağalmanın en pak halini şairane bir şekilde böyle anlatıyor.

Sektörün çok değerli ses, şarkı yazarı, enstrümanist ve aranjörlerinden Gökhan Tümkaya ise sanatçıya bu şarkıda sesiyle eşlik etmekten öte sanatçının sesiyle dans ediyor. Gözlerinizi üç buçuk dakikalığına doldurup sizi ufukta kaybolan bir gemiyi izlediğiniz bir yaz akşamına götürecek olan Affet’in bu etkisi Efe Demiryoğuran’ın sade ve anlatılana gerçekten kulak vermek odaklı düzenlemesiyle daha da kuvvetli hale geliyor.

Ada Müzik etilketiyle plakseverlerle buluşan “Şeffaf’ın çıkış şarkısı “Affet”, plak çıkış tarihi ile aynı anda tüm dijital platformlarda yayında.

 

“Affet, beni bir gün affet Elini tutamadım affet Geçen bir gemiymişim farz et Beni en açıklarda kaybet.” Bugün değilse de bir gün. Affedilmek dileği; ne kadar insani bir dilek. Geçen bir gemi farz edilip açıklarda kaybolmayı istemek… Bir varken bir yok olmak, bir hayattan bütün sükunetin ve heybetinle geçip gitmek… Umut sesli kadın Ezgi Aktan Şeffaf isimli dördüncü stüdyo albümünün sözü ve müziği kendisine ait çıkış şarkısı Affet’te tam da bunu diliyor. Gerçek bir sağalmanın en pak halini şairane bir şekilde böyle anlatıyor. Sektörün çok değerli ses, şarkı yazarı, enstrümanist ve aranjörlerinden Gökhan Tümkaya ise sanatçıya bu şarkıda sesiyle eşlik…

Genel Bakış

0

Kullanıcı Oylaması: Siz ilk olun !

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*