EDİTÖRDEN
Anasayfa / HAFTANIN ALBÜMÜ / Ezginin Günlüğü – 40 Yıllık Şarkılar / Dokuz Sekiz Müzik

Ezginin Günlüğü – 40 Yıllık Şarkılar / Dokuz Sekiz Müzik

Müzikal yolculuğuna 80’li yıllarda başlayan “Ezginin Günlüğü”, güçlü şarkı sözleri ve müzikal çeşitliliğiyle dinleyicisiyle organik bir bağ kurmuş, Türkiye’nin kült gruplarından biridir. “Ezginin Günlüğü” denildiğinde hemen akla gelen ve her kesimden insanın hayatının bir dönemine çeşitli şekillerde iz bırakmış olan şarkılar, bu kez 20 sanatçıyı “40 Yıllık Şarkılar” albümünde bir araya getirdi.

Bu albümde yer alan şarkılar, bir anlamda, grubun da oluşumunu sağlayan, aşağı yukarı 40 yıllık bir sürecin tutulmuş olan günlükleridir… Her bir şarkısı değişik bir sanatçı tarafından yorumlanan bu albüm DokuzSekiz Müzik yapımcılığında, bir yılı aşkın bir süredir titizlikle hazırlandı. “Ezginin Günlüğü – 40 Yıllık Şarkılar” albümü dinleyici ile buluştu.

 

 

Bora Duran, Can Bonomo, Can Kazaz, Canozan, Cihan Mürtezaoğlu, Dilhan Şeşen, Dolu Kadehi Ters Tut, Eda Baba, Fikri Karayel, Gripin, Harun Tekin, Karsu, Melek Mosso, Melike Şahin, Nilipek., Ömer Yener, Pinhani, Rubato, Sedef Sebüktekin ve Zeynep Bastık gibi son yılların en sevilen ve üretken isimleri en sevdiği “Ezginin Günlüğü” şarkısını yorumladı.

 

 

Müzikal yolculuğuna 80'li yıllarda başlayan "Ezginin Günlüğü", güçlü şarkı sözleri ve müzikal çeşitliliğiyle dinleyicisiyle organik bir bağ kurmuş, Türkiye'nin kült gruplarından biridir. "Ezginin Günlüğü" denildiğinde hemen akla gelen ve her kesimden insanın hayatının bir dönemine çeşitli şekillerde iz bırakmış olan şarkılar, bu kez 20 sanatçıyı “40 Yıllık Şarkılar” albümünde bir araya getirdi. Bu albümde yer alan şarkılar, bir anlamda, grubun da oluşumunu sağlayan, aşağı yukarı 40 yıllık bir sürecin tutulmuş olan günlükleridir... Her bir şarkısı değişik bir sanatçı tarafından yorumlanan bu albüm DokuzSekiz Müzik yapımcılığında, bir yılı aşkın bir süredir titizlikle hazırlandı. “Ezginin Günlüğü - 40 Yıllık Şarkılar” albümü dinleyici…

Genel Bakış

Kullanıcı Oylaması: 4.73 ( 2 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*