EDİTÖRDEN
Anasayfa / NOTLAR / Ezginin Günlüğü’nün “40 Yıllık Şarkılar”ı Yeniden Yorumlandı

Ezginin Günlüğü’nün “40 Yıllık Şarkılar”ı Yeniden Yorumlandı

Müzikal yolculuğuna 80’li yıllarda başlayan, güçlü şarkı sözleri ve müzikal çeşitliliğiyle dinleyicisiyle organik bir bağ kurmuş, Türkiye’nin kült gruplarından “Ezginin Günlüğü”ne ait iz bırakmış şarkılar, bu kez 20 sanatçıyı “40 Yıllık Şarkılar” albümünde bir araya getirdi.

Albümde yer alan şarkılar, bir anlamda, grubun da oluşumunu sağlayan, aşağı yukarı 40 yıllık bir sürecin tutulmuş olan günlükleri niteliğinde. Her bir “Ezginin Günlüğü” şarkısının farklı bir sanatçı tarafından yorumlandığı albüm, DokuzSekiz Müzik yapımcılığında, bir yılı aşkın bir sürede hazırlandı. “Ezginin Günlüğü – 40 Yıllık Şarkılar” albümü Mayıs ayında dinleyici ile buluşacak.

 

Albümde Kimler Var?

Albüm için Bora Duran, Can Bonomo, Can Kazaz, Canozan, Cihan Mürtezaoğlu, Dilhan Şeşen, Dolu Kadehi Ters Tut, Eda Baba, Fikri Karayel, Gripin, Harun Tekin, Karsu, Melek Mosso, Melike Şahin, Nilipek., Ömer Yener, Pinhani, Rubato, Sedef Sebüktekin ve Zeynep Bastık gibi son yılların sevilen ve üretken isimleri en sevdiği “Ezginin Günlüğü” şarkısını yorumladı.

Albümün ilk şarkısı alternatif müziğin başarılı temsilcisi, “Dolu Kadehi Ters Tut” grubunun yorumuyla geldi.

 

 

ve yolculuk “‘Ebruli” ile devam ediyor. Şarkıyı Gripin grubu yorumladı.

 

 

Müzikal yolculuğuna 80'li yıllarda başlayan, güçlü şarkı sözleri ve müzikal çeşitliliğiyle dinleyicisiyle organik bir bağ kurmuş, Türkiye'nin kült gruplarından "Ezginin Günlüğü”ne ait iz bırakmış şarkılar, bu kez 20 sanatçıyı “40 Yıllık Şarkılar” albümünde bir araya getirdi. Albümde yer alan şarkılar, bir anlamda, grubun da oluşumunu sağlayan, aşağı yukarı 40 yıllık bir sürecin tutulmuş olan günlükleri niteliğinde. Her bir "Ezginin Günlüğü" şarkısının farklı bir sanatçı tarafından yorumlandığı albüm, DokuzSekiz Müzik yapımcılığında, bir yılı aşkın bir sürede hazırlandı. “Ezginin Günlüğü - 40 Yıllık Şarkılar” albümü Mayıs ayında dinleyici ile buluşacak.   Albümde Kimler Var? Albüm için Bora Duran, Can Bonomo, Can Kazaz,…

Genel Bakış

Kullanıcı Oylaması: 4.9 ( 1 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*