Anasayfa / SINGLE / EP / Fırat Tanış & İklim Tamkan – Solgun Bir Gül Oluyor Dokununca

Fırat Tanış & İklim Tamkan – Solgun Bir Gül Oluyor Dokununca

Türk şiirinin iki büyük şairi Behçet Necatigil ve Metin Altıok’un Fırat Tanış ve Turgay Yakut tarafından bestelenen dizeleri Tanış’ın güçlü yorumunda müzikal olarak yeniden dile geliyor.

Ada Müzik, 2 şarkının 3 yorumundan oluşan Fırat Tanış üçlemesini yayınlamaya başlıyor.

Üçlemenin ilk şarkısı “Solgun Bir Gül Dokununca” 18 Aralık Cuma günü dijital platformlarda olacak.

 

Fırat Tanış tarafından bestelenen “Solgun Bir Gül Dokununca” iki farklı düzenlemeyle karşımıza çıkacak. 18 Aralık’ta yayınlanacak ilk versiyonun düzenlemesi İklim Tamkan tarafından yapıldı.

Piyano ve vokal işbirliği bu şarkıda ayrılmaz bir bütünlük oluştururken; İklim Tamkan’ın vokalle bütünleşen sade ve bir o kadar da derinlik taşıyan incelikli piyano dokunuşları Fırat Tanış’ın vokaline sımsıcak bir duygu katıyor. Tanış’ın çarpıcı sesi ve yorumu ile birleşen bu yalın anlatım, hem şarkının hem de şiirin ruhuna dokunmanızı sağlıyor.

Kayıtları Ada Müzik ve Babajim stüdyolarında yapılan, prodüktörlüğünü İklim Tamkan’ın yaptığı üçlemenin kapak görseli Fırat Tanış’ın fırçasından grafik tasarım ise Ragıp İncesağır’a ait. Üçlemenin diğer şarkıları, izleyen haftalarda dijital platformlarda dinleyicisiyle buluşacak.

 

 

 

 

Türk şiirinin iki büyük şairi Behçet Necatigil ve Metin Altıok’un Fırat Tanış ve Turgay Yakut tarafından bestelenen dizeleri Tanış’ın güçlü yorumunda müzikal olarak yeniden dile geliyor. Ada Müzik, 2 şarkının 3 yorumundan oluşan Fırat Tanış üçlemesini yayınlamaya başlıyor. Üçlemenin ilk şarkısı “Solgun Bir Gül Dokununca” 18 Aralık Cuma günü dijital platformlarda olacak.   Fırat Tanış tarafından bestelenen “Solgun Bir Gül Dokununca” iki farklı düzenlemeyle karşımıza çıkacak. 18 Aralık’ta yayınlanacak ilk versiyonun düzenlemesi İklim Tamkan tarafından yapıldı. Piyano ve vokal işbirliği bu şarkıda ayrılmaz bir bütünlük oluştururken; İklim Tamkan’ın vokalle bütünleşen sade ve bir o kadar da derinlik taşıyan incelikli piyano…

Genel Bakış

Kullanıcı Oylaması: 4.8 ( 1 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*