EDİTÖRDEN
Anasayfa / HAFTANIN ALBÜMÜ / Gece – İyi Niyetli Bir Gün / Sony Müzik

Gece – İyi Niyetli Bir Gün / Sony Müzik

Vokalde Can Baydar, gitarda Erdem Başer, davulda Eren Çilalioğlu ve basgitarda Gökçe Balaban’dan oluşan GECE, yaklaşık iki yıl aranın ardından müzik marketlerdeki yerini alacak olan “İyi Niyetli Bir Gün” albümünün hazırlıklarını tamamladı.

2011 yılında yayımladıkları “GECE” ile Türk rock müziğinde kemik bir dinleyici kitlesi edinen ekip, ilk klipleri “Yanımda Kal” ile yeni albümü aylar öncesinden müjdelemişti. Albüm çıkışından hemen önce dijital satış platformları ve müzik kanalları aracılığıyla Derbeder video klibini paylaşan GECE müzikseverlerden tam not aldı.

Albümün prodüktörlüğünü ve düzenlemelerini Efe Bahadır ile birlikte üstlenen GECE, Babajım ve İstanbul Marşandiz stüdyolarında Volkan Gürkan (kayıt) ve Arzu Alsan (vokal ve yaylı kayıt) ile birlikte kaydettikleri “İyi Niyetli Bir Gün”ün miks aşamasında Jon Gray, Murat Bulut ve Efe Bahadır’la; mastering aşamasında ise Jay Franco, Tom Coyne ve Pieter Snapper ile birlikte çalıştı.

01 – Sebebim Yok
02 – Derbeder
03 – Biri Var
04 – İyileşmiyor
05 – Zamanın Ruhu
06 – Yanımda Kal
07 – Ay Ay Ay
08 – Nilüfer
09 – Güller
10 – Uyandım
11 – Döngü Kapanır
12 – Bomonti Sokakları

(Basın Bülteni)

Vokalde Can Baydar, gitarda Erdem Başer, davulda Eren Çilalioğlu ve basgitarda Gökçe Balaban'dan oluşan GECE, yaklaşık iki yıl aranın ardından müzik marketlerdeki yerini alacak olan “İyi Niyetli Bir Gün” albümünün hazırlıklarını tamamladı. 2011 yılında yayımladıkları “GECE” ile Türk rock müziğinde kemik bir dinleyici kitlesi edinen ekip, ilk klipleri “Yanımda Kal” ile yeni albümü aylar öncesinden müjdelemişti. Albüm çıkışından hemen önce dijital satış platformları ve müzik kanalları aracılığıyla Derbeder video klibini paylaşan GECE müzikseverlerden tam not aldı. Albümün prodüktörlüğünü ve düzenlemelerini Efe Bahadır ile birlikte üstlenen GECE, Babajım ve İstanbul Marşandiz stüdyolarında Volkan Gürkan (kayıt) ve Arzu Alsan (vokal ve yaylı…

Genel Bakış

Kullanıcı Oylaması: 4.95 ( 2 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*