EDİTÖRDEN
Anasayfa / Genç Ekspres / Genç Ekspres – Çağlar Çalcalı / Kaan Çelik Metin / Keven & Pelin Çelik / Deniz Tekin &  Geeva Flava & Dilan Balkay

Genç Ekspres – Çağlar Çalcalı / Kaan Çelik Metin / Keven & Pelin Çelik / Deniz Tekin &  Geeva Flava & Dilan Balkay

Çağlar Çalcalı – Beni Benden Kurtar

İlk single çalışması “Beni Benden Kurtar” ile haftaya hızlı bir giriş yapan Çağlar Çalcalı ünlü müzik prodüktörleri tarafından 2023 yılının çıkış yapacak sanatçıları arasında gösteriliyor. Beni Benden Kurtar ile müzik listelerine giriş yapan şarkıcı rap müzikte adından çok fazla söz ettirecek.

Beni Benden Kurtar ile insanoğlunun içsel yüzleşmelerini ve kendisi ile kavgalarını müzikal bir yolculuk ile bizlere anlatıyor. Şarkının söz ve müziği Çağlar Calcalı’ ya ait mix ve mastering aşaması Ufuk Bulut tarafından tamamlanmış.

Çağlar Çalcalı’ nın “Beni Benden Kurtar” adlı single çalışması Salt Music Company etiketi ile dijital platformlarda yayında.

 

 

Kaan Çelik Metin – Zemin

Kaan Çelik Metin’in Garaj Müzik etiketiyle yayınlanan 2’nci single çalışması “Zemin”, bir buhran sonrası yazılmış akustik temelli distopik bir şarkı.

Akustik sound’a eşlik eden güçlü atmosferik synth’lerle bütünleşen şarkı, geleneksel “şarkıcı/söz yazarı” formunun sınırlarını zorluyor.

Yönetmenliğini Deniz Balkanlı’nın üstlendiği klip; Kaan Çelik Metin’in aidiyet duygusunu sorgulamaya devam ettiği, toplumda bir yer bulamadığı ve kalabalığın içinde donup kaldığı anları anlatıyor.

Şarkının söz, müzik ve düzenlemesi Kaan Çelik Metin’e ait. Tuşlu çalgılarda ise kendisine Burak Irmak eşlik ediyor. Kayıtları Bluekite Stüdyoları’nda alınan şarkının, mix ve mastering işlemleri Feryin Kaya tarafından yapıldı.

 

 

 

Keven & Pelin Çelik – Gözlerin Rengine Bak

Keven ve Pelin Çelik’in alternatif pop tarzındaki yeni teklisi ”Gözlerin Rengine Bak” dinleyiciyle buluştu!

Yetenekli prodüktör, şarkıcı ve şarkı yazarı Keven, Pelin Çelik ile birlikte çalıştıkları bu projede narsist bir adamın, yanındaki kişiyi onun duygularıyla oynamak pahasına yanında tutmaya çalışmasını konu ediniyor.

Duygularıyla oynanan kişinin bu gerçeği fark edişi, hala aşık olmasına rağmen gitmeye karar vermesi ve bu art niyetli adamı terk edişini şarkı ilerledikçe fark ediyoruz. Bir şey hissetmediği halde sırf yanında kalıp narsist isteklerini doyursun diye aşık numarası yapan, onun ne kadar güzel olduğunu söylemekten asla çekinmeyen adam sonunda kaybettiğini anlasa da bunun gerçek bir kayıp olduğunu anlayamayacak kadar gerçeklikten kopuk durumda. Sözlerinde, duygularıyla oynanacak yeni bir kişinin karşısına çıkacağını bildiğini anlıyoruz ve hiçbir şeyin değişmeyeceğini dinleyenlere anlatıyor.

Kendini “gerçekliğe sıkı sıkıya bağlı ve o gerçekliğin getirilerini soyut bir şekilde yaşayan bir sanatçı” olarak nitelendiren Keven, prodüktörlüğünü yaptığı “Gözlerin Rengine Bak” eserinde de melankolik söz yazarlığına devam ediyor.

Keven ve Pelin Çelik’in yeni teklisi ”Gözlerin Rengine Bak” BBI Music Co. etiketiyle tüm dijital platformlarda yayında.

 

 

 

Deniz Tekin &  Geeva Flava & Dilan Balkay – Mana

Dünya parçalar hâlindeyken ve müzikkatılaşmaya yüz tutmuş kalıplarda vitrinleri süslerken, Dilan Balkay, Geeva Flava ve Deniz Tekin, birbirlerinden aldıkları ilhamla Mana kısaçalarını ortaya koydu.

Sesi, müziği ve sözüyle Mana kısaçalarının tetikleyici adımını atan Deniz Tekin, kazandığı şöhretin tesadüf olmadığını bir kez daha kanıtlıyor. Dayatılan yolları bozmaya yeltenip Mana Ep’ de perdesini tamamen indiren Deniz Tekin’ in sesini duyunca yine içimize bir nev’i cümbüşün ve kuş sürüsünün dolması için yeterli koşullar oluşuyor.

Mana kısaçalarında Geeva Flava yeni başlayanlar için kendi müziğinin abc’sinden örnekler veriyor. Bir garip bando, bir ipsiz uçurtma misâli nereden nereye coştuğu belli olmayan grup, sersemletici tuş hücumlarına henüz başlamadı.

Dilan Balkay ise bildiğimiz gibi, trompetinin titreşimleriyle diğer bütün sesleri paletinde öğütüyor ve usturuplu fırça darbeleriyle resim yapıyor. Meraklısı için Mana Ep’ ye Dilan Balkay’ın sesi de karışıyor.

Buraya kadar, güzel. Peki bu ‘çetrefilli filarmoni’ nasıl oluşmuş?

Deniz Tekin bir gün enkaz altındaki rahatını bozup kendini çöllere vurduğunda orada bir koku duymuş. Meğersem koku o sırada çölde bulunan Geeva Flava’nın müziğinin kokusuymuş. Geeva Flava ise boş durur mu, Deniz’i vaha sanmış. Sonrasını biliyorsunuz, ejderhaları ehlileştirmekle meşgul Dilan Balkay nâmındaki çoban çıkagelmiş.

Mânâ bunun neresinde mi? Birlikte hayal kurmalarında. Müzik yapmaktaki ısrarlarında.

Kalabalıklaştıkça ve yaş aldıkça mânâ onların imbiğinden geçecek.

Ne demiş Necatigil, anlaşılır bir şiirin mânâsı, belirli bir yaşa gelince.

 

 

Çağlar Çalcalı - Beni Benden Kurtar İlk single çalışması “Beni Benden Kurtar” ile haftaya hızlı bir giriş yapan Çağlar Çalcalı ünlü müzik prodüktörleri tarafından 2023 yılının çıkış yapacak sanatçıları arasında gösteriliyor. Beni Benden Kurtar ile müzik listelerine giriş yapan şarkıcı rap müzikte adından çok fazla söz ettirecek. Beni Benden Kurtar ile insanoğlunun içsel yüzleşmelerini ve kendisi ile kavgalarını müzikal bir yolculuk ile bizlere anlatıyor. Şarkının söz ve müziği Çağlar Calcalı’ ya ait mix ve mastering aşaması Ufuk Bulut tarafından tamamlanmış. Çağlar Çalcalı’ nın “Beni Benden Kurtar” adlı single çalışması Salt Music Company etiketi ile dijital platformlarda yayında.   https://www.youtube.com/watch?v=NN3JlNuUyho&ab_channel=VariousArtists-Topic  …

Genel Bakış

0

Kullanıcı Oylaması: 4.9 ( 1 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*