EDİTÖRDEN
Anasayfa / Genç Ekspres / Genç Ekspres – Hiss / False / Kamran / Ali Oruç

Genç Ekspres – Hiss / False / Kamran / Ali Oruç

 

Hiss – Mars

Spotify Wrapped verilerine göre iki sene üst üste Azerbaycan’ın en çok dinlenen kadın sanatçısı olan Hiss, Mars ismini verdiği ilk albümünü Warner Music Türkiye etiketiyle yayımladı.

7 şarkıdan oluşan Mars albümünde yer alan her şarkının ayrı ayrı öyküsü olduğunu dile getiren Hiss, pandemi döneminde kendisi ve müziğine odaklanarak yeni şarkılar üzerinde çalıştığını dile getiriyor.

Mars albümünde bulunan şarkılarda kendini bulduğunu da sözlerine ekleyen sanatçı: ”Her şarkıda yeni bir Hiss keşfedeceksiniz ve her şarkımı farklı bir hisle dinleyeceksiniz.” diyor.

Müziğinin evrenselliğinin altını çizmek isteyen Hiss, 7 şarkılık albümüne MARS adını veriyor ve albümün çıkış şarkısı da aynı ismi taşıyor.

Mars şarkısının söz ve bestesi Rafael Intiha’ya, prodüktörlüğü ise Yuzbek Zagirov’a ait. Albüm fotoğrafları ise Burcu Karademir imzası taşıyor.

Hiss’in ilk albümü Mars, Warner Music Türkiye etiketiyle tüm dijital platformlarda yayımda.

 

 

 

False – Zelzele

False yeni şarkısı “Zelzele” ile Türkçe Rap müzikte deprem etkisi yarattı. Müzik listelerine hızlı bir giriş False yeni şarkısı Zelzele ile bizleri keyifli bir yolculuğa çıkarıyor.

  Türkçe Rap müziğin yetenekli isimlerinden False prodüktörler ve müzik yorumcularına göre bu yılın yükselecek isimlerinden biri olarak gösteriliyor. Şarkının söz ve müzik koltuğunda False otururken beatmaker koltuğunda Eureka görülüyor.

21 Ekim 1997 yılında Ankara’da dünyaya geldi. Müziğinin türünü Dark Trap/Cloud Rap olarak tanımlasa da Hip-Hop’un tüm alt türlerinden beslenerek özgün bir tarz arayışı içerisindedir. Çok küçük yaşlarda başlayan basketbol serüveni sayesinde Hip-Hop ile tanıştı. Uzun süre dinleyici olarak takip ettiği bu müziğe ilgisini 2014 yılında fark etti ve Eskişehir’de kendi imkanlarıyla oluşturduğu ev stüdyosunda bağımsız olarak eserler kaydetmeye başladı. 14 Mayıs 2021 tarihinde ilk parçası olan ‘Briket’ i yayınladı. Sonrasında yayınladığı ‘Bang Bang’ parçası ile olumlu dönüş alan sanatçı, bu parçası ile küratör çalma listelerine girmeyi başardı. Şu anda müziğini bir üst seviyeye taşıyabilmek için çalışmalarını Eskişehir’de sürdürmekte

 False’ nin “Zelzele” adlı single çalışması Salt Music Company etiketi ile dijital platformlarda yayında.

 

 

Kamran – Yasak

Geçtiğimiz aylarda ilk single’ı ‘Ya Anlarsa’ ile listelerde yerini alan sanatçı Kamran’dan Hip-Hop türünde yeni bir çalışma geldi. Dijital dağıtımı Kahuna tarafından yapılan ‘Yasak’ tüm dijital platformlarda yayında.

Sözleri Kamran Ismayilov imzalı yeni çalışma ‘Yasak’ ile aşk ve hayalgücü kombinasyonun tehlikelerine kulak veriyor; hayatımızın merkezine aldığımız “O” kişilerin birer obsesyon olmadığına inanmaya çalışıyoruz. Hip-Hop ve alternatif hip-hop türündeki çalışmanın bestesinde, aranjesinde ve prodüksiyonunda ise Kamran Ismayilov ve İlbey Balcı yer alıyor.

Kamran müziğe 8 sene önce, yaşadıklarını kağıda dökerek başladı. Söz yazmaya başladıktan kısa süre sonra kendi prodüksiyonlarını hayata geçirdi. İlerleyen zamanlarda kendi için yazdığı parçaların yanı sıra farklı sanatçılar için de şarkılar yazmaya başladı. Boğaziçi Üniversitesi’ne girmesiyle birlikte müzikle uğraşmaya devam eden Kamran 2019 yılından itibaren Bümk Orkestra ve farklı oluşumlarda yer alıyor.

 

 

 

Ali Oruç – Gel Aşk

2001 tarihinde Manisa’da prematüre olarak doğan Ali Oruç, hayatında engelinden dolayı çok zor günler yaşamış ve buna rağmen müziğe olan tutkusundan asla vazgeçmemiştir. İlk ve ortaöğrenimi İzmir’de tamamlayan Ali Oruç küçük yaşlarda müziğe başlamış ve İzmir’in çeşitli mekanlarında sahne almıştır. Tüm engellere rağmen sanatçı yükseköğrenimine Uşak Üniversitesi Yeni Medya bölümünde devam etmektedir.

Geçmişte uzun süre İzmir’in çeşitli mekanlarında sahne alan aynı zamanda bir çok sanatçının Pr çalışmasını üstlenen ve pandemi sürecinde mikrofonlardan uzak kalamayıp Almanya’nın yerel bir radyo kanalında yayın yapan Ali Oruç müzik piyasasında zirveyi hedefliyor.

Müziğe olan tutkusundan vazgeçemeyen Oruç’un, sözü ve müziği kendi imzasını taşıyan ilk single çalışması ”Gel Aşk” Ra Müzik etiketi ile dijital platformlarda yerini aldı. Şarkının düzenlenmesi “hit makinesi” olarak bilinen Mert Ali İçelli’ye aitken, klip yönetmen koltuğunda ise Erva İşler oturmakta. Sanatçının klibi kısa zamanda sosyal medyada viral olarak müzikseverler ve müzik otoriteleri tarafından tam not aldı.

Oruç, yaşadığı sıkıntıların üstesinden müzik yaparak geldiğini ifade ederken, “İnsanlar beni gözlerimle değil aşk şarkılarımla bilsin.” sözleriyle müziğe olan tutkusunu belirtti. Gel Aşk şarkısını öğrenci yurdundaki bir arkadaşının yaptığı şakaya sinirlenmesi üzerine yazdıktan sonra yapımcı Teksin Akbal’a sunan Oruç’un şarkısını 03 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde yayınlaması da dikkat çekti.

Türkiye’nin yeni Metin Şentürk’ü olarak gösterilen genç müzisyen, müzik için sürekli üreteceğini ve yeni projelerini de kısa sürede müzikseverler ile buluşturacağını sözlerine ekledi.

 

 

  Hiss - Mars Spotify Wrapped verilerine göre iki sene üst üste Azerbaycan'ın en çok dinlenen kadın sanatçısı olan Hiss, Mars ismini verdiği ilk albümünü Warner Music Türkiye etiketiyle yayımladı. 7 şarkıdan oluşan Mars albümünde yer alan her şarkının ayrı ayrı öyküsü olduğunu dile getiren Hiss, pandemi döneminde kendisi ve müziğine odaklanarak yeni şarkılar üzerinde çalıştığını dile getiriyor. Mars albümünde bulunan şarkılarda kendini bulduğunu da sözlerine ekleyen sanatçı: ''Her şarkıda yeni bir Hiss keşfedeceksiniz ve her şarkımı farklı bir hisle dinleyeceksiniz.'' diyor. Müziğinin evrenselliğinin altını çizmek isteyen Hiss, 7 şarkılık albümüne MARS adını veriyor ve albümün çıkış şarkısı da aynı…

Genel Bakış

0

Kullanıcı Oylaması: 4.9 ( 2 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*