EDİTÖRDEN
Anasayfa / SINGLE / EP / Gettodan Çıkış – Dardı Zamanlar, Sokaklar Kadar

Gettodan Çıkış – Dardı Zamanlar, Sokaklar Kadar

2014’de alternatif rock grubunda tanışan Volkan(bas gitar) ve Oğuzhan(davul), 2015 Zeytinli Rock Festivali Keşif Sahnesinde “Rete Pegz” ile sahne aldıktan hemen sonra, dönüş yolunda yeni bir sound oluşturmak için karar alırlar. İstanbul’a döndüklerinde, henüz daha 1 hafta dolmadan grupta 3. kişi olarak istedikleri elektro gitaristi aramaktan vazgeçerler. “2 kişi rock grubu olur mu?” Sorusunu sorarlar kendilerine. Bir an düşünürler birbirlerine bakarak “neden olmasın? Deneyelim!” demekten kaçınmazlar.  O andan itibaren daha önce duydukları soundları kendilerine feyz almaya başlayarak yeni enstrman setupları kurmaya, denemeye başlarlar. Dünyada örnekleri olan 2 kişilik rock gruplarını araştırırlar bir yandan. Eylül ayında kendi stüdyoları “Zoo”da provalara da start vermişlerdir. 2015 Kasım ayında kaydettikleri 3 şarkıdan oluşan “Ölüm O Gün Maviydi” EP albümü aralık ayında yayınlarlar, ama içlerinde bir kuşku vardır. Dinleyici gitarsız müziği kabullenecek miydi? Kabullendiler, hatta kayıtlarda “gitar olduğunu, grubun 3 kişiden veya 4 kişiden oluştuğunu” sandılar. Bu tip gelen reaksiyonlarla kendilerinden emin olmuşlardır. “DEVAM EDİYORUZ!”

2016 Şubatında ilk konserlerine çıkmışlar, ardından canlı sahnelere düzenli olarak çıkmaya başlamışlardır. Önce 2016 Zeytinli Rock Festivali elemelerinde finale kalmışlar, ardından 20. Roxy Müzik Günlerinde finale katılmaya hak kazanmışlardır.

2016 Kasım ayında 2. albüm hazırlıklarına başlayan grup 2017 Şubat ayında kayıtlarına başlamış, 1 ay sürmüştür.  16 Mart 2017’de “Dardı Zamanlar, Sokaklar Kadar” adını verdikleri 2. EP Albümlerini dijital platformlardan dinleyiciye sunmuşlardır.  Aynı zamanda ilk albümlerinin ismini taşıyan “Ölüm O Gün Maviydi” isminde parçalarını “Dardı Zamanlar, Sokaklar Kadar” albümünde yer vermişlerdir.  “Dardı Zamanlar, Sokaklar Kadar” bir sonraki albümde veya single’da mı? Ayrıca ilk  albümleri ve 2. albümlerinin içinde birbirine bağlayan sözler, göndermeler de mevcut. Devamı gelecektir gibi görünüyor.

 

 

 

Albüm ve Single’lar:

2015 Aralık- Ölüm O Gün Maviydi – EP Albüm (3şarkı)

2016 Kasım – Lav – Peyote Canlı (Single)

2017 Mart – Dardı Zamanlar, Sokaklar Kadar – EP Albüm (6 şarkı)

 

Katıldıkları ve finalist oldukları yarışmalar:

2016 Zeytinli Rock Festivali Keşif Sahnesi Finalist

2016 – 20. Roxy Müzik Günleri Finalist

 

iTunes

2014'de alternatif rock grubunda tanışan Volkan(bas gitar) ve Oğuzhan(davul), 2015 Zeytinli Rock Festivali Keşif Sahnesinde "Rete Pegz" ile sahne aldıktan hemen sonra, dönüş yolunda yeni bir sound oluşturmak için karar alırlar. İstanbul'a döndüklerinde, henüz daha 1 hafta dolmadan grupta 3. kişi olarak istedikleri elektro gitaristi aramaktan vazgeçerler. "2 kişi rock grubu olur mu?" Sorusunu sorarlar kendilerine. Bir an düşünürler birbirlerine bakarak "neden olmasın? Deneyelim!" demekten kaçınmazlar.  O andan itibaren daha önce duydukları soundları kendilerine feyz almaya başlayarak yeni enstrman setupları kurmaya, denemeye başlarlar. Dünyada örnekleri olan 2 kişilik rock gruplarını araştırırlar bir yandan. Eylül ayında kendi stüdyoları "Zoo"da provalara da…

Genel Bakış

Kullanıcı Oylaması: 4.99 ( 2 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*