EDİTÖRDEN
Anasayfa / HAFTANIN ALBÜMÜ / Glasxs – Galaksi Rapsodi / Avrupa Müzik

Glasxs – Galaksi Rapsodi / Avrupa Müzik

Glasxs, “Galaksi Rapsodi” isimli yeni albümünü 27 Ekim’de müzikseverlerle buluşturdu.

Glasxs “Kimseye Etmem Şikayet” ile başladığı cover yolculuğunu “Galaksi Rapsodi” albümüyle sonlandırdı. İki bölümden oluşan albümün ilk yarısında açılışı enerjik elektrik gitarları ve yüksek temposuyla “Yıldızların Altında” yapıyor. Hemen sonra gelen “Hatırla Sevgili”, ses tasarımı sayesinde dinleyenleri korku filminden fırlamış bir hayaletin ağzından dinliyormuş gibi hissettiriyor. “Kimseye Etmem Şikâyet” Glasxs’in imza synthleri ve hüzünlü sesiyle buluşurken, “Sarı Gelin” parçası ise sanatçının türküleri kendi imzasıyla nasıl taşıyabileceğini kanıtlar nitelikte.

Albümün ikinci yarısında bu şarkıların akapella kayıtları yer alıyor. Tek kayıtta alınan ve hiçbir enstrüman barındırmayan bu versiyonlar hem yorumladığı eserlerin güçlerini hem de Glasxs’in işine kattığı duyguyu kanıtlıyor.

“Galaksi Rapsodi”, Avrupa Müzik etiketiyle yayında.

 

 

Glasxs, “Galaksi Rapsodi” isimli yeni albümünü 27 Ekim’de müzikseverlerle buluşturdu. Glasxs “Kimseye Etmem Şikayet” ile başladığı cover yolculuğunu “Galaksi Rapsodi” albümüyle sonlandırdı. İki bölümden oluşan albümün ilk yarısında açılışı enerjik elektrik gitarları ve yüksek temposuyla “Yıldızların Altında” yapıyor. Hemen sonra gelen “Hatırla Sevgili”, ses tasarımı sayesinde dinleyenleri korku filminden fırlamış bir hayaletin ağzından dinliyormuş gibi hissettiriyor. “Kimseye Etmem Şikâyet” Glasxs’in imza synthleri ve hüzünlü sesiyle buluşurken, “Sarı Gelin” parçası ise sanatçının türküleri kendi imzasıyla nasıl taşıyabileceğini kanıtlar nitelikte. Albümün ikinci yarısında bu şarkıların akapella kayıtları yer alıyor. Tek kayıtta alınan ve hiçbir enstrüman barındırmayan bu versiyonlar hem yorumladığı eserlerin güçlerini hem de Glasxs’in işine kattığı duyguyu kanıtlıyor.…

Genel Bakış

0

Kullanıcı Oylaması: 4.16 ( 1 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*