EDİTÖRDEN
Anasayfa / SINGLE / EP / Gökhan Gürdeyiş – Beyaz Duvarlar

Gökhan Gürdeyiş – Beyaz Duvarlar

Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro bölümü üçüncü sınıf öğrencisi olan Gökhan Gürdeyiş, müziğe olan ilgisini karantina günlerinde besteler yaparak zenginleştirirken bu bestelerden biri olan “Beyaz Duvarlar”ı ilk teklisi olarak yayınladı!

“Beyaz Duvarlar”ın sözü ve müziği Gürdeyiş’e, düzenlemesi ise Bahadır Gökalp ve Gürdeyiş ortak çalışmasına ait. Bununla birlikte elektro ve akustik gitarlarda da Gökalp imzası var.

Gürdeyiş, müzik yolculuğunu ve “Beyaz Duvarlar”ı şu sözlerle anlatıyor;

“Liseye kadar oyunculuk ve müzik arasında gidip gelirdim. Bu gitgeller sonucunda tercihim oyunculuktan yana oldu ve yetenek sınavlarına girip oyunculuk bölümünü kazandım. Ama öyle bir şey ki müzik yapma fikri hiçbir zaman aklımdan çıkmıyordu… Doğmuş olduğum Adana’dan Ankara’ya gelmemle beraber müzik zevkim, dinlediğim şarkılar bir anda değişti. Bununla beraber ben de değiştim… “Beyaz Duvarlar” tam olarak bu değişim sürecime denk geliyor… Yeni bir şehir, yeni bir çevre… Evde tek yaşamamın da getirisi olan bir şey sanırım bu… Kendimle çok fazla konuşmaya başladım… Bana eşlik eden şarkılarla beraber enteresan bir yolculuğa çıktım diyebilirim. Bu dönemde Can Kazaz’ın şarkıları beni çok etkiliyordu… Bu durum hala değişmedi sanıyorum… Samimi yapılan iş kendini bir yerde belli ediyor mutlaka… 3 yıl geçti… Ben Ankara’ya alıştım. Hatta artık Ankara’ya delicesine bağlandım diyebilirim… Dostlarım, okulum bunda çok etkili oldu. Yanlış insanlarla yanlış bağlar kurmuş olsaydım her şey bambaşka olurdu şu an…

Müzik alanına ciddi olarak girişim koronanın bizi evlerimize tıkmasıyla oldu diyebilirim… Çocukluk arkadaşım Bahadır Gökalp’le beraber çok spontane bir şekilde Can Kazaz’ın Biraz şarkısını coverladık. Ve onun şevklendirmesi üzerine YouTube’a koyduk… O kadar çok yorum geldi ve bu beni o kadar mutlu ve motive etti ki… Birkaç gün sonra kendimi ilk şarkımı yazarken buldum. Evde tek başıma hiç bilmediğim bir yönümü keşfettim bu karantina sürecinde… Yazabiliyormuşum… Duygusal olarak yoğun hissettiğim ya da düşük hissettiğim anları beyaz duvarlar izlemek yerine kağıda dökmeye başladım o günden beri.. 2 aylık karantina sürecinde 3 şarkı yazdım; ve dostum, kardeşim Bahadır olmasa ne bu şarkıyı çıkarabilrdim ne de kendimde bu cesareti bulabilirdim.

Şarkının hikayesine gelecek olursak… Aslında şarkı kendini anlatıyor diye düşünüyorum. Yazının başında söylediğim gibi Ankara’ya geldiğim ve değiştiğim döneme denk geliyor “Beyaz Duvarlar”. Hiç kimseyle konuşmak istemediğiniz, kendinizi ifade etmeye bile üşendiğiniz, kendinizi, hayatınızı, varoluşunuzu sorguladığınız bir dönem bu… Okuldan eve gelir ve evimin beyaz duvarlarını izlerdim yattığım yerden… Aklımdan milyonlarca şey geçerdi bu süreçte… Ve bu düşündüklerim beni ben yapan şeyler artık… İnsanları tanıdım (!); Kendimi tanıdım(!) ve hala da tanımaya devam ediyorum… Her ne kadar karanlığa boğsam da bu yazıyı aslında içinde her zaman umudu olan da biriyim. Bu kötü günlerin bana güzel bir geri dönüşünün olacağını biliyordum bir gün… Çünkü değiştiğim halimle barışmış ve onu sevmiştim… İşte bu anda işkence olmaktan çıktı bu buhranlar ve zevk almaya başladım… Sanırım biraz mazoşist bir şey bu! Özet olarak hayatım ve şarkının çıkış süreci böyle, iyi dinlemeler dilerim.”

 

 

Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro bölümü üçüncü sınıf öğrencisi olan Gökhan Gürdeyiş, müziğe olan ilgisini karantina günlerinde besteler yaparak zenginleştirirken bu bestelerden biri olan “Beyaz Duvarlar”ı ilk teklisi olarak yayınladı! “Beyaz Duvarlar”ın sözü ve müziği Gürdeyiş’e, düzenlemesi ise Bahadır Gökalp ve Gürdeyiş ortak çalışmasına ait. Bununla birlikte elektro ve akustik gitarlarda da Gökalp imzası var. Gürdeyiş, müzik yolculuğunu ve “Beyaz Duvarlar”ı şu sözlerle anlatıyor; “Liseye kadar oyunculuk ve müzik arasında gidip gelirdim. Bu gitgeller sonucunda tercihim oyunculuktan yana oldu ve yetenek sınavlarına girip oyunculuk bölümünü kazandım. Ama öyle bir şey ki müzik yapma fikri hiçbir zaman aklımdan çıkmıyordu… Doğmuş…

Genel Bakış

Kullanıcı Oylaması: 4.59 ( 4 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*