EDİTÖRDEN
Anasayfa / SINGLE / EP / Görkem Velioğlu – Kül

Görkem Velioğlu – Kül

Müziğin eğitiminden gelen ve Aydın Doğan Güzel Sanatlar Lisesi’ne gittiği dönemde TRT İstanbul Radyosu Çoksesli Gençlik Korosu’nda yer alan, 14 yaşından itibaren çeşitli konser ve etkinliklerde bulunup 18 yaşında ulusal kanalda bir ses yarışmasına katılan, halen Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi ses eğitimi bölümünde eğitimine devam eden Görkem Velioğlu, alternatif-pop tınılı ilk teklisi “Kül”ü bağımsız olarak dinleyicilerle buluşturdu.

Sözü ve müziği Velioğlu’na ait olan teklinin düzenlemesi Burak Bedirli’ye aitken tekli Package Studio’da kaydedildi. Ali Sarı’nın çektiği fotoğrafın kapak tasarımı ise Aysima Ersoy tarafından yapıldı.

Velioğlu, “Kül”ü şu sözlerle anlatıyor:

“Bu şarkı benim ilk göz ağrım olduğu için bendeki değeri paha biçilemez. Pandemi döneminde içimde birikmiş olan duygu ve hislerimi bu şarkıya aktarmak istedim. Umarım ki dinleyen herkes bu şarkıda kendilerinden bir parça bulurlar. İlk teklim, diğer şarkıların habercisi!”

 

 

 

Müziğin eğitiminden gelen ve Aydın Doğan Güzel Sanatlar Lisesi’ne gittiği dönemde TRT İstanbul Radyosu Çoksesli Gençlik Korosu’nda yer alan, 14 yaşından itibaren çeşitli konser ve etkinliklerde bulunup 18 yaşında ulusal kanalda bir ses yarışmasına katılan, halen Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi ses eğitimi bölümünde eğitimine devam eden Görkem Velioğlu, alternatif-pop tınılı ilk teklisi “Kül”ü bağımsız olarak dinleyicilerle buluşturdu. Sözü ve müziği Velioğlu’na ait olan teklinin düzenlemesi Burak Bedirli’ye aitken tekli Package Studio’da kaydedildi. Ali Sarı’nın çektiği fotoğrafın kapak tasarımı ise Aysima Ersoy tarafından yapıldı. Velioğlu, “Kül”ü şu sözlerle anlatıyor: “Bu şarkı benim ilk göz ağrım olduğu için bendeki…

Genel Bakış

Kullanıcı Oylaması: 4.9 ( 1 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*