EDİTÖRDEN
Anasayfa / HAFTANIN ALBÜMÜ / Greek Garden / Ahenk Müzik

Greek Garden / Ahenk Müzik

“Greek Garden”, klarnette Serkan Bağtır ile gitarda Erdem Okçuoğlu’nu yan yana getiriyor.

Yunan müziğinden seçkin 19 eserin yorumlandığı enstrümantal albüm Ahenk Müzik etiketi ve Sercan H. Yılmaz prodüktörlüğünde raflardaki yerini aldı. Düzenlemeleri Serkan Bağtır’ın, mix ve mastering’in Soner Mızrak tarafından gerçekleştirdiği albüm Stüdyo Go’da kaydedildi. Albümün kapak fotoğrafı ise Kadri Karahan imzalı.

Serkan Bağtır

1973’te, İstanbul’da doğdu. İTÜ Türk Müziği Devlet Konservaturı’nda klarnet eğitimi aldı. 13 yaşında bağlama ve daha sonra ud çalarak müziğe başladı. Dünya müziğine ilgisi nedeniyle Klezmer, Greek, Balkan ve Türk müzikleriyle harmanladığı tarzı ile pek çok sanatçıya albümlerinde ve sahne çalışmalarında eşlik etti.  Katar Senfoni Orkestrası ile birlikte dünyanın en prestijli sahnelerinde (Royal Albert Hall – Londra vs.) yer aldı. Bestelerinin kendi adını taşıyan quartet grubuyla konserlerine devam etmektedir.

Erdem Okçuoğlu

1985’te İstanbul’da doğdu. Müzikle ilkokul yıllarında tanıştı. Gitara 15 yaşında başladı. 2003 yılında Haydarpaşa Anadolu Lisesi’nden, 2009 yılında da yine İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji bölümünden ve 2010 yılında da yine İstanbul Üniversitesi Konservatuarının yarı zamanlı gitar bölümü yüksek devresinden mezun oldu. O zamandan bu yana birçok organizasyon, konser, demo ve projede yer aldı. İlk albümü 2016 yılında Ahenk Müzik’ten çıkan Cafe Greek Garden’dır. Halen müzik çalışmalarına devam etmektedir.

 

01 – Ta Karelia – Nikolakopoulou Evangelia
02 – Pare Ta Hnaria Mou – Derveniotis Theodoros
03 – S’agapo Giati İse Orea
04 – Eclipse – Karalis  Ioannis
05 – Ta Mavra Matia Sou
06 – Odos Aristotelous – Spanos Jean
07 – Akou Me – Mousafiris Takis
08 – Sto Perigiali To Krifo – Theodorakis Mikis Michel
09 – Ki Ego Mazi Sou – Moussafiris Dimitrios-Parios Gianis
10 – Tha Kleiso Ta Matia – Panou Akis
11 – To Tragoudi Tou Hari  (Pio Kali  I Monaxia) Varthakouris Charalabos
12 – The Waltz Of Utopia – Kazantzis Giorgos Georgios
13 – Kaneis Edo Den Tragouda – Papazoglou Nikolaos
14 – Ena Ximoniatiko Proi – Delta Mikael
15 – Omorfi  Poli – Theodorakıs Mikis Michel
16 – Den Kleo Gia Tora – Panou Akis
17 – Asma Asmaton – Theodorakıs Mikis Michel
18 – Ego Eimai Aitos – Vassiliadis Vassilis
19 – Menexedes Kai Zoumpoulia

"Greek Garden", klarnette Serkan Bağtır ile gitarda Erdem Okçuoğlu'nu yan yana getiriyor. Yunan müziğinden seçkin 19 eserin yorumlandığı enstrümantal albüm Ahenk Müzik etiketi ve Sercan H. Yılmaz prodüktörlüğünde raflardaki yerini aldı. Düzenlemeleri Serkan Bağtır'ın, mix ve mastering'in Soner Mızrak tarafından gerçekleştirdiği albüm Stüdyo Go'da kaydedildi. Albümün kapak fotoğrafı ise Kadri Karahan imzalı. Serkan Bağtır 1973'te, İstanbul'da doğdu. İTÜ Türk Müziği Devlet Konservaturı'nda klarnet eğitimi aldı. 13 yaşında bağlama ve daha sonra ud çalarak müziğe başladı. Dünya müziğine ilgisi nedeniyle Klezmer, Greek, Balkan ve Türk müzikleriyle harmanladığı tarzı ile pek çok sanatçıya albümlerinde ve sahne çalışmalarında eşlik etti.  Katar Senfoni Orkestrası ile…

Genel Bakış

Kullanıcı Oylaması: 4.96 ( 2 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*