EDİTÖRDEN
Anasayfa / Genel / Gülay – İki Parça Can

Gülay – İki Parça Can

 

Gülay’ın 3 haftalık aralarla single olarak çıkardığı, Gri Şarkılar albümünün devamı niteliğindeki “Sarı Şarkılar” albümünden son teklisi “İki Parça Can” yayınlandı.

Bir Fikret Kızılok şarkısı olan “İki Parça Can”, Ahmet Arif’in Suskun şiirinden bir bölüm içeriyor.

“bilmezler nasıl aradık birbirimizi
bilmezler nasıl sevdik
iki yitik hasret
iki parça can”

Yıllardır en muhteşem aşk şarkıları arasında yerini korumuş olan “İki Parça Can”, Gülay’ın eşsiz yorumuyla tekrar hafızalara kazınacak.

Harems stüdyolarında hazırlanan, Pasaj & Garaj Müzik etiketi ile yılın son aylarında tamamı yayınlanacak albümün kayıtları Mert Yüksel, miks ve mastering’i Evren Arkman tarafından yapıldı. İki Parça Can’ın düzenlemesi ise Deniz Bayrak’a ait.

 

https://www.youtube.com/watch?v=19HrVkC_2yU&ab_channel=netdm%C3%BCzik   Gülay’ın 3 haftalık aralarla single olarak çıkardığı, Gri Şarkılar albümünün devamı niteliğindeki “Sarı Şarkılar” albümünden son teklisi “İki Parça Can” yayınlandı. Bir Fikret Kızılok şarkısı olan “İki Parça Can”, Ahmet Arif’in Suskun şiirinden bir bölüm içeriyor. “bilmezler nasıl aradık birbirimizi bilmezler nasıl sevdik iki yitik hasret iki parça can” Yıllardır en muhteşem aşk şarkıları arasında yerini korumuş olan “İki Parça Can”, Gülay’ın eşsiz yorumuyla tekrar hafızalara kazınacak. Harems stüdyolarında hazırlanan, Pasaj & Garaj Müzik etiketi ile yılın son aylarında tamamı yayınlanacak albümün kayıtları Mert Yüksel, miks ve mastering’i Evren Arkman tarafından yapıldı. İki Parça Can’ın düzenlemesi ise Deniz Bayrak’a…

Genel Bakış

0

Kullanıcı Oylaması: Siz ilk olun !

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*