EDİTÖRDEN
Anasayfa / SINGLE / EP / Gülce Duru – Mirgün

Gülce Duru – Mirgün

Gülce Duru “Mirgün” ile huzurlarınızda.

İsmini semtin eski adından alan “Mirgün”, Gülce Duru’nun tarihi Boğaziçi köylerinden biri olan “Emirgan” a yazdığı bir şarkı.

Kendi ifadesiyle, doğup büyüdüğü, halen yaşamayı sürdürdüğü, benliğinde, sanatsal üretiminde önemli yer tutan, yuva bildiği, gönülden bağlı hissettiği evine yazdığı bir ilan-ı aşk şiiri”.

“Mirgün” Emirgan Korusu’nda, gitarda müzisyen Mustafa Soydemir’le birlikte, koru sakinleri kuşların, rüzgarda salınan ağaç dallarının sesleri eşliğinde canlı kaydedildi.

 

Gülce Duru "Mirgün" ile huzurlarınızda. İsmini semtin eski adından alan “Mirgün”, Gülce Duru’nun tarihi Boğaziçi köylerinden biri olan “Emirgan” a yazdığı bir şarkı. Kendi ifadesiyle, doğup büyüdüğü, halen yaşamayı sürdürdüğü, benliğinde, sanatsal üretiminde önemli yer tutan, yuva bildiği, gönülden bağlı hissettiği evine yazdığı bir ilan-ı aşk şiiri”. “Mirgün” Emirgan Korusu’nda, gitarda müzisyen Mustafa Soydemir’le birlikte, koru sakinleri kuşların, rüzgarda salınan ağaç dallarının sesleri eşliğinde canlı kaydedildi. https://www.youtube.com/watch?v=MKcmCuZc6H8&ab_channel=GulceDuru-Topic   https://open.spotify.com/track/4HRv3L0RoKsk3Ak3Yp9nna?si=eb262a8ba0be4301

Genel Bakış

0

Kullanıcı Oylaması: Siz ilk olun !

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*