EDİTÖRDEN
Anasayfa / NOTLAR / Güle Güle Cüneyt Ergün (1978-2023)

Güle Güle Cüneyt Ergün (1978-2023)

Deniz kenarı bir mekanda şarkılar dinlediğim bir dolunay akşamı tesadüfen İnstagram sayfalarında gezinirken şair dostumuz – ağabeyimiz Altay Öktem’in sayfasından aldım acı haberi. İnanmak ile inanmak istememek arasında hemen ortak dostumuz müzisyen Sevtap Ünal’ı aradım bilgi almak için. Sesi o kadar iyi geliyordu ki ve belli ki haberini almamıştı, haberi verip vermeyi istememek arasında kaldım ama söylemek de zorundaydım. Cüneyt artık aramızda olmayacaktı.

2010 yılında kadrikarahan.net sayfalarımda konuk etmiştim kendisini, şarkıları çok dinleniyordu, klipleri çok izleniyordu ve konserleri bir yeni müzisyen olmasına rağmen dolup taşıyordu. Bir hayli de ilgi çekti o dönem söyleşimiz ki beklediğimden fazla bir ilgiydi bu. “Teleften Bir Gece Masalı” ve “Bilinmeyen Saat Uygulaması o dönemin peş peşe yayınlanan iki albümüydü ki daha sonra evlendi ve bir kız çocuk babası sahibi oldu. 

2013 yılına geldiğimizde “Akustik Şiirler” isimli kitabımı hayata geçirdiğimde kendisinden de bir şiir istemiştim ki sayfalar en çok onun olmuştu, uzun çok uzun bir şiir hediye etmişti bana. Üç yıl geçti ve “Anka’yı Beklerken” isimli albümünün de ilk heyecanını beraber paylaşmıştık. Hatta kapak fotoğrafını kendisi çekmişti ve fikrimi almak istediğinde çok beğendiğimi söylemiştim, çok sevinmişti. 

En son sevgili Güven Erkin Erkal’ın kitap lansmanında bir araya gelmiştik, yine Sevtap da bizimleydi, güzel sohbetimiz, kahkahalarımız olmuştu. Bir araya gelemesem de her an bir şekilde yeni şarkısının, albümünün haberi gelecek ve yıllar sonra yeniden buluşacağız diye düşünürken bu haberle sarsıldık. 

“Acıların kullanılmak için olduğunu düşünüyorum yoksa başka ne işe yararlar ki. Acı bir tepki çeşididir ve onu kullanmazsanız sadece acıtır. Ben onlardan şarkılar yapıyorum ve o şarkılara kelimelerden elbiseler dikiyorum. Giyinenlerin üzerlerine oturduğunu, kendilerine yakıştığını düşünmeleri harikulade bir duygu.  Sanırım bu çığın oluşmasının sebebi de tam olarak bu.” 

demişti söyleşimizde, yine Altay Öktem’e yolladığı şiirlerin birinde de;

Bir bünyeyi hareket ettirmenin hiç de akıllıca olmayan bir yolunu denedim, kendimi ittirdim uçurumdan aşağı.

demiş. Umarım sadece şarkılar yaptın sevgili Cüneyt ve acılar çekmedin hayat yolculuğunda. Işıklar içinde olsun mekanın. Sevenlerine sabır dilerim. 

 

Kadri Karahan 2010 Söyleşisi

 

 

 

Deniz kenarı bir mekanda şarkılar dinlediğim bir dolunay akşamı tesadüfen İnstagram sayfalarında gezinirken şair dostumuz - ağabeyimiz Altay Öktem’in sayfasından aldım acı haberi. İnanmak ile inanmak istememek arasında hemen ortak dostumuz müzisyen Sevtap Ünal’ı aradım bilgi almak için. Sesi o kadar iyi geliyordu ki ve belli ki haberini almamıştı, haberi verip vermeyi istememek arasında kaldım ama söylemek de zorundaydım. Cüneyt artık aramızda olmayacaktı. 2010 yılında kadrikarahan.net sayfalarımda konuk etmiştim kendisini, şarkıları çok dinleniyordu, klipleri çok izleniyordu ve konserleri bir yeni müzisyen olmasına rağmen dolup taşıyordu. Bir hayli de ilgi çekti o dönem söyleşimiz ki beklediğimden fazla bir ilgiydi bu. “Teleften…

Genel Bakış

0

Kullanıcı Oylaması: 4.65 ( 1 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*