Anasayfa / NOTLAR / Güle Güle Muammer Sun

Güle Güle Muammer Sun

Uzun zamandır çoklu organ yetmezliğiyle mücadele eden Mumammer Sun, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Türkiye’nin müzik tarihinin en değerli isimlerinden olan Muammer Sun, 88 yaşındaydı.

Sun; Türkiye’nin üçüncü kuşak bestecilerindendi ve müzik politikasında 60’lı ve 70’li yıllarda etkili olmuş bir isimdi TRT Ankara Radyosu Çoksesli Korosu’nu ve TRT Müzik Dairesinin kurucusu da olan müzisyen Türkiye’de 166 çocuk ve gençlik korosu kurmuştur.

 

Ve ardından …

 

Bugün günlerden hüzün. Türkiye’nin müzik tarihinin en değerli isimlerinden biri, Muammer Sun hocam bu sabah vefat etti. Üzüntüm gerçekten çok büyük, bu kayıp bizler için büyük. Nurlar içinde yatsın, iyi kalpli, dürüst insan, hakkaniyetli insan, değerli besteci, hocamız.

Fazıl Say

 

Koca bir çınar devrildi. Büyük müzik insanı besteci, müzik eğitimcisi Muammer Sun’u kaybettik. Benim için her zaman Türk Beşleri’nin ardından ilerleyen en güzel soluktu. Türk çoksesli müzik tarihinin unutulmayacak ismi. Kalbimizde yaşar ömür boyu. Işıklarda uyusun Kavuşturulmuş eller

Çiğdem Erken

 

Açımız büyük.. Yeri doldurulamaz Büyük değerimiz Muammer Sun’u kaybettik Nur içinde yatsın.. Büyük kaybımız eserleriyle yaşayacak.

Gülsin Onay

 

Güney İş Hanı vardır Sıraselvilerde. Orada bir müzik mağazası vardı Muammer Sun’un. Uğramazdı pek. Rahmetli Tevfik Işıktimur olurdu daha çok dükkanda. Ben üniversite 1.sınıftaydım orayı keşfettiğimde. Ahmet Kaya’yı da orada tanıdım. Çalar, söyler, deli gibi tartışırdık. O dükkanın kadrosundan kalan tek kişiydi Muammer Sun ve hepimizin büyüğü, saygı duyduğu. Çok yalnız hissediyorum. Devri daim olsun.

İlkay Akkaya

 

Türkiye’nin müzik tarihinin en önemli değerlerinden Muammer Sun vefat etmiş. Allah rahmet eylesin.

Aysun Kocatepe

 

Uzun zamandır çoklu organ yetmezliğiyle mücadele eden Mumammer Sun, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Türkiye’nin müzik tarihinin en değerli isimlerinden olan Muammer Sun, 88 yaşındaydı. Sun; Türkiye'nin üçüncü kuşak bestecilerindendi ve müzik politikasında 60'lı ve 70'li yıllarda etkili olmuş bir isimdi TRT Ankara Radyosu Çoksesli Korosu'nu ve TRT Müzik Dairesinin kurucusu da olan müzisyen Türkiye'de 166 çocuk ve gençlik korosu kurmuştur.   Ve ardından ...   Bugün günlerden hüzün. Türkiye’nin müzik tarihinin en değerli isimlerinden biri, Muammer Sun hocam bu sabah vefat etti. Üzüntüm gerçekten çok büyük, bu kayıp bizler için büyük. Nurlar içinde yatsın, iyi kalpli, dürüst insan, hakkaniyetli insan,…

Genel Bakış

Kullanıcı Oylaması: 4.85 ( 1 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*