EDİTÖRDEN
Anasayfa / NOTLAR / Güle Güle Naci Bayşu (1963 – 2023)

Güle Güle Naci Bayşu (1963 – 2023)

Müzik dünyamızın ünlü prodüktörlerinden olan sevgili Naci Bayşu’yu kaybettik.

90’lı yıllarda başladığı prodüktörlük hayatında Bayşu, sayısız yapıma imza attı. Her alanda yayınlanan müziğe önemli bir çağ atlatan Naci Bayşu, bir dönem Bravo dergisinin müzik sayfasını hazırladı.

Bayşu, kendisi gibi prdüktörlük ve müzisyenlik yapan İskender Paydaş’ın 1990 yılında çıkardığı enstrümantal albümü ‘İsko Disko’nun prodüktörlüğünü üstlendi.

Müzisyen bir ailede dünyaya gelen Naci Bayşu’nun babası bestekar Abdullah Nail Bayşu, ağabeyi besteci ve prodüktör Osman Bayşu ve eniştesi Türk Halk Müziği sanatçısı Arif Sağ’dır.

Orkestra şefi Tarık Sezer, Naci Bayşu için “Sevgili Naci Bayşu’yu kaybettik. Mekanı cennet olsun.” şeklinde duygusal bir mesaj paylaştı. Ayrıca, Müzik Yorumcuları Meslek Birliği, Naci Bayşu’nun kaybının müzik dünyasında büyük bir boşluk bıraktığını belirterek, “Müzik dünyasının değerli ismi, sektöre verdiği destekleri asla unutmayacağımız Naci Bayşu’yu kaybettik.” ifadelerini kullandı.

 

Müzik dünyamızın ünlü prodüktörlerinden olan sevgili Naci Bayşu'yu kaybettik. 90'lı yıllarda başladığı prodüktörlük hayatında Bayşu, sayısız yapıma imza attı. Her alanda yayınlanan müziğe önemli bir çağ atlatan Naci Bayşu, bir dönem Bravo dergisinin müzik sayfasını hazırladı. Bayşu, kendisi gibi prdüktörlük ve müzisyenlik yapan İskender Paydaş’ın 1990 yılında çıkardığı enstrümantal albümü 'İsko Disko'nun prodüktörlüğünü üstlendi. Müzisyen bir ailede dünyaya gelen Naci Bayşu'nun babası bestekar Abdullah Nail Bayşu, ağabeyi besteci ve prodüktör Osman Bayşu ve eniştesi Türk Halk Müziği sanatçısı Arif Sağ'dır. Orkestra şefi Tarık Sezer, Naci Bayşu için "Sevgili Naci Bayşu'yu kaybettik. Mekanı cennet olsun." şeklinde duygusal bir mesaj paylaştı. Ayrıca,…

Genel Bakış

0

Kullanıcı Oylaması: Siz ilk olun !

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*