EDİTÖRDEN
Anasayfa / GÜNÜN KLİBİ / Günce – Ağlama Gülüm

Günce – Ağlama Gülüm

 

 

2001 yılında yayınladığı ilk albümü “Bu Aşk Değil” geride kalan 90’lı yılların hala esintisinde olan ve yayınlandığı dönem içinde büyük ilgi uyandıran ilk albümüydü Günce’nin. Özellikle albüme adını veren şarkının yanında ikinci hit “Gecemi Al” bugün de hala dinlemekten keyif aldığım şarkılardan biridir.

Günce; yıllar içinde dört albüm ve altı single yayınladı ve bunların içinde bir Sezen Aksu coverı olan “Güllerim Soldu”ya da yanlış hatırlamıyorsam ilk o yer verdi hatta. Şimdilerde yine bir cover şarkı ile karşımızda ki o da 90’lı yıllardan popüler bir ismin ilk albümünde yer alan saklı bir şarkı olan “Ağlama Gülüm”. Asya; sözlerini kendi yazdığı müziğini Erdinç Şenyaylar’ın gerçekleştirdiği bu şarkısında aranjör olarak Onno Tunç ile çalışmıştı. Şarkı yayınlandığı dönem içinde kliplenmiş dahi de olsa belki de beklenen etkiyi dinleyicisine tam olarak vermemişti. Belki de şimdi doğru zamandı hem onu yeniden anımsamak hem de yıllar sonra yepyeni bir düzenleme ile buluşmak adına.

Şarkıya yeni yolculuğunda bir başka usta el değiyor ve bu kez o koltuğa sihirli adam Genco Arı oturuyor. Günce’nın bu süreç içinde Bodrum’a yerleştiğini ve yoluna peşi sıra şarkılarla yoluna devam edeceğini  ve bir de bu şarkıya dair  “Dinlediğim ilk andan beri efsunlu olduğunu düşünüyorum” diye de bir yorum getirdiğini öğreniyoruz kendisinden.

Günce müzik dünyamızda şarkıyı hissettiği gibi efsunlu bir ses, birkaç böyle isim daha sayabilirim ki çok özel bir ses rengine sahiptirler ama nedense çok fazla dokunmamızı da istememiş gibilerdir kendilerine, öyle mutludurlar belki de; uzaktan arada ses edip sonra sanki yine köşelerine çekilirler. Her şeye rağmen yola devam ediyor olabilmeleri çok güzel ki popüler bir yarış içinde olmak istemedikleri de belli sanki, böyle çok daha derin ya da daha özel bir yerdeler.

Kadri Karahan / Editörün Notu

 

  https://www.youtube.com/watch?v=RXIfPVPeq_U&ab_channel=GencoAr%C4%B1Production   2001 yılında yayınladığı ilk albümü "Bu Aşk Değil" geride kalan 90'lı yılların hala esintisinde olan ve yayınlandığı dönem içinde büyük ilgi uyandıran ilk albümüydü Günce'nin. Özellikle albüme adını veren şarkının yanında ikinci hit "Gecemi Al" bugün de hala dinlemekten keyif aldığım şarkılardan biridir. Günce; yıllar içinde dört albüm ve altı single yayınladı ve bunların içinde bir Sezen Aksu coverı olan "Güllerim Soldu"ya da yanlış hatırlamıyorsam ilk o yer verdi hatta. Şimdilerde yine bir cover şarkı ile karşımızda ki o da 90'lı yıllardan popüler bir ismin ilk albümünde yer alan saklı bir şarkı olan "Ağlama Gülüm". Asya; sözlerini…

Genel Bakış

0

Kullanıcı Oylaması: 4.46 ( 1 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*