EDİTÖRDEN
Anasayfa / NOTLAR / Gürol Ağırbaş’tan “Bas Şarkıları” Moda Kayıkhane Sahnesinde / 08 Haziran

Gürol Ağırbaş’tan “Bas Şarkıları” Moda Kayıkhane Sahnesinde / 08 Haziran

Gürol Ağırbaş, “Bas Şarkıları 3″ün ilk konseri ile 08 Haziran’da Moda Kayıkhane sahnesinde olacak. Konserde Hüsnü Arkan, Birsen Tezer ve Elif Çağlar Muslu konuk sanatçı olarak yer alacak.

 

 

Baş Şarkıları 3 için ne dediler?

 

“Bas Şarkıları 3”, bu yıl yayımlanan albümler arasında en iyilerden biri. Konukları bir yana, Gürol Ağırbaş’ı ayakta alkışlamak gerekiyor: Sadece uzak durulan bir enstrümanı ön plana çıkardığı için değil, müzisyenliğini konuşturduğu için. Babasından aldığı bageti penaya çevirmiş, yanına notaları koymuş, ilerliyor. Yeni kuşakların yaptığı işleri takip etmesi faydalı zira ondan öğrenecekleri çok şey var.

Murat Meriç / Gazete Duvar

 

Ağırbaş elindeki enstrümanla şov yapmak istese şovun şahını yapabilecek düzeyde biri. Ama işte iyi müzisyenlik şov değil, yeteneğini ve müzikal birikimini icra ettiğin parçanın ruhuna en uygun şekilde vermektir. Ağırbaş bazen çok şık sololarla ortaya çıkıyor, bazen sadece geri planda basıyla geziniyor. Başta müzisyenlerin ve enstrümancıların, kendilerini bu konuda geliştirmek isteyenlerin ve elbette müzikseverlerin bu değerli sanatçının albümüne hak ettiği ilgiyi göstereceğine inanıyorum

Mehmet Tez / Milliyet

 

Sektörün en önemli isimlerinden bir bas virtüözü Gürol Ağırbaş. “Bas Şarkıları 3” ise başrolde bas olsa da düzenlemeleriyle, vokaldeki isimleriyle hayranlık uyandıran bir albüm.

Sinem Vural / Hürriyet

 

Müzik piyasamız Gürol Ağırbaş için kıymetini bilmemekten başka ne yapmıştır tam bilmesek de; Ağırbaş’ın bas gitarını çalışı ve şarkıları ile dünyamızı değiştirdiğini rahatlıkla söyleyebiliriz. Söylemeliyiz.

Aslı Atasoy / BirGün

 

Geçen süre içinde yine başa dönmemiz gerekirse özellikle o kulis hallerinde kendisi ile paylaştığım her şey çok kıymetli oldu benim için. Eminim onunla bir şekilde yolu kesişmiş olan herkes aynı şeyi düşünüyordur. Söylediği her şey kendilerine mutlaka bir şey katmıştır, katacaktır, bir gün bir yerde onun dedikleri ile yan yana geleceksinizdir. Onunla ve bu albümde yer alan isimlerle, yol arkadaşları ile mutlaka bir yerde karşılaşın ve o anı hazineden sayın.

Kadri Karahan / Müzik Ekspres

 

 

Gürol Ağırbaş, "Bas Şarkıları 3"ün ilk konseri ile 08 Haziran'da Moda Kayıkhane sahnesinde olacak. Konserde Hüsnü Arkan, Birsen Tezer ve Elif Çağlar Muslu konuk sanatçı olarak yer alacak.   https://www.youtube.com/watch?v=fgQGSxbmnxk https://www.youtube.com/watch?v=qQLwW3wi2dk   Baş Şarkıları 3 için ne dediler?   “Bas Şarkıları 3”, bu yıl yayımlanan albümler arasında en iyilerden biri. Konukları bir yana, Gürol Ağırbaş’ı ayakta alkışlamak gerekiyor: Sadece uzak durulan bir enstrümanı ön plana çıkardığı için değil, müzisyenliğini konuşturduğu için. Babasından aldığı bageti penaya çevirmiş, yanına notaları koymuş, ilerliyor. Yeni kuşakların yaptığı işleri takip etmesi faydalı zira ondan öğrenecekleri çok şey var. Murat Meriç / Gazete Duvar   Ağırbaş…

Genel Bakış

Kullanıcı Oylaması: 4.9 ( 1 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*