EDİTÖRDEN
Anasayfa / NOTLAR / Haftanın Lansman Konserleri

Haftanın Lansman Konserleri

Baharın gelmesi ile birlikte albümler / şarkılar kulağımıza daha bir aşkla çalınmaya başladı, daha bir koşarak gittik geçtiğimiz hafta birbirinden değerli vokallerin lansmanlarına. Hepsinin heyecanına aynı coşkuyla ama ayrı ayrı dokunarak ayrıldık sonra. Özetle bizim için su gibi aktı bu hafta, kendilerinin daha nice albümleri olsun, daha nice alkışlayalım yüreklerini.

Güzel Kokan Bir Konser: Burcu Tatlıses

Geçtiğimiz hafta Müzik Ekspres’in konuğu oldu sevgili Burcu Tatlıses, ilk albümü “Güzel Kokuyorum”un ilk söyleşisi bizimle gerçekleşti ki öncesi elbette çok yerde karşılaşmıştık, sesine ve şarkılarına aşinaydık. Aynı gün ilk albümünün ilk klip şarkısı “Ay” yayınlandı. Ertesi gün Babylon’da ise lansman konseri gerçekleşti.

Albümün açılış ve ilk klip şarkısı olan “Ay” kendisinin Mabel Matiz ile olan ortak çalışmasıydı. Konserin açılışı bu şarkı ile oldu, daha sonra ilerleyen dakikalarda birlikte de ayrıca seslendirdiler. Kendisi ile birlikte sekiz müzisyen olarak sahnede yer alan ekip ara vermeden albümdeki tüm şarkıları tek tek paylaştılar dinleyicileri ile.

Burcu Tatlıses’in ilk yazdığı söz olan ve Funda Arar yorumu ile bildiğimiz “Alagül” gecenin sürpriz şarkılarındandı ve yepyeni bir düzenleme ile sunuldu. Başka projelerde değerlendirdiği albümde yer almayan “Güller” ve “Menekşe” isimli iki şarkısını da gitarını da eline alarak ayrıca buluşturdu bu gecede bizlerle.

Konser bittikten sonra dinleicilerden gelen isteği kıramayarak tekrar sahneye çıkan Tatlıses “Sarmaşık Sabrım” isimli şarkısını bir kere daha seslendirdi. Sıradaki konserler 15 Mayıs Bronx, 27 Mayıs Ankara İF Performance Hall, 30 Mayıs Ekşifest – Life Park sahnesinde olacak ki kaçırmamanızı diliyorum. Her şarkısı hayatın içinde ayrı bir renkte, samimiyette, güzellikte.

Konserin öncesinde ve sonrasında sevgili Murat Meriç vardı DJ kabininde seçtiği birbirinden güzel şarkılarla. Konser sürecinde de sevgili arkadaşlarım Ceren Candemir ve Müzik Ekspres ailesinden Murat Can Güvem ve Burak Abatay yanımdaydı. Kendileri ile konser izlemek ve sonrası üzerine sohbet etmek harika bir duygu adıma her zaman olduğu gibi.

Güzel Kokuyorum / Lila Records

 

 

 

Suya Söylenen Şarkılar: Dilek Türkan

Perşembe günü (16 Nisan) bir başka lansmanın adresi Zorlu Center Drama Sahnesi’ydi. Geçtiğimiz günlerde Müzik Ekspres için söyleşi de gerçekleştirdiğimiz sevgili Dilek Türkan’ın yeni albüm konserindeydik bu kez. Konser saat 20:30’da başladı ve aralıksız iki saate yakın sürdü, o gece kendisini dinlemeye gelenler tam anlamı ile müziğe doydu.

Gişe Organizasyon tarafından düzenlenen konser serisinin ilk ayağında kendisine eşi Derya Türkan, Cenk Erdoğan, Alp Ersönmez, Çağrı Sertel başta ülkemizin birbirinden değerli müzisyenleri eşlik etti. Ayrıca yeni albümü “Suya Söyledim” için bir şarkısını hediye eden ve albümün tamamında fikirlerini kendisinden esirgemeyen Erkan Oğur da konuk olarak yerini aldı gecede. “Bir Ömürlük Misafir” performansının ardından sürpriz bir de çalışma dinledik. Şarkının aslında bu albüm için hazırlandığını ama konsepte pek uymadığı için daha sonrası başka bir projede değerlendirileceğini de ekledi Türkan.

Türkan konserinde ayrıca bir sonraki albümüne dair de ipuçları verdi. Aranın çok açılmayacağını ama bu kez tamamen yeni bestelerle dinleyicisi ile buluşacağını da ekledi. Yeni ve bir önceki albümünden en sevilen şarkılarını söylediği gecede ayrıca albümlerinde yer almayan şarkılara (Kara Sevda) yine kendisinden İncesaz döneminde dinlediğimiz şarkılarına (Bir Çapkına Yangınım, Mazi Kalbimde Bir Yaradır) da ayrıca yer verde değerli müzisyen. Konserinin sonunda da dinleyicileri ile birebir buluşmayı istedi ve albümlerini de imzalamayı, kendileri ile fotoğraf çektirmeyi de ihmal etmedi.

Konseri izlemeye gelenler arasında sanatçı dostları da vardı. Çiğdem Erken, Eray Aysever, Demet Evgar gözüme çarpanlar arasındaydı. Türkan konserlerine 22 Nisan’da Ankara ODTÜ KKM’de, 06 Mayıs’ta İzmir AKM Yunus Emre sahnesinde devam edecek. Bir de not ki salon konseri olduğu için fotoğraf ve video çekimi gerçekleştiremedim ama her şarkıyı hafızama ayrı kaydettim, doğrusu bir hayli fazla büyülendim.

Suya Söyledim / Sony Müzik

 

“İzler” Bırakan Bir Konser: Özgür Demir

Müzik Ekspres’in düzenlediği Alternatif Müzik Ödülleri’nde 2014’ün en iyi erkek sanatçısı seçilen Özgür Demir ikinci albümü “Seni Gördüm” adına gecikmiş bir lansman gerçekleştirdi. Gecikmiş olmasının sebebi Demir’in aslında gösterdiği hassasiyetti ki bunun için beklenebilirdi, o süreci biz konuştuk, paylaştık, her şeyin doğru bir zamanı olduğunu biliyordu ve acele etmiyordu bunun için ama artık beklenen gün gelmişti, şarkılar ve albüm bir güzel demlenmişti.

Şişli Kent Kültür Merkezi’nde gerçekleşen bir kokteyl sonrası konser için saat 21:00 gibi salonda yerimizi almıştık. İki bölümde gerçekleşen konserde her iki bölüm de birer klibi ile açıldı Demir’in ve ardı ardında iki albümünden de şarkılar bekledi dinleyicileri. Sahnede kendisine birbirinden değerli sekiz müzisyen eşlik etti. Konser sonrası kendisini dinlemeye gelenlerle sohbet eden, fotoğraflar çektiren ve CD’lerini imzalayan Demir’in hala çok heyecanlı olduğu gözlerinden okunuyordu.

Seni Gördüm / SRS Music

 

 

 

 

Fotoğraflar / Videolar: Kadri Karahan

Daha Fazla Video İçin: YouTube/MuzikEkspresCom

Baharın gelmesi ile birlikte albümler / şarkılar kulağımıza daha bir aşkla çalınmaya başladı, daha bir koşarak gittik geçtiğimiz hafta birbirinden değerli vokallerin lansmanlarına. Hepsinin heyecanına aynı coşkuyla ama ayrı ayrı dokunarak ayrıldık sonra. Özetle bizim için su gibi aktı bu hafta, kendilerinin daha nice albümleri olsun, daha nice alkışlayalım yüreklerini. Güzel Kokan Bir Konser: Burcu Tatlıses Geçtiğimiz hafta Müzik Ekspres’in konuğu oldu sevgili Burcu Tatlıses, ilk albümü “Güzel Kokuyorum”un ilk söyleşisi bizimle gerçekleşti ki öncesi elbette çok yerde karşılaşmıştık, sesine ve şarkılarına aşinaydık. Aynı gün ilk albümünün ilk klip şarkısı “Ay” yayınlandı. Ertesi gün Babylon’da ise lansman konseri gerçekleşti. Albümün…

Genel Bakış

Kullanıcı Oylaması: 3.67 ( 4 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*