EDİTÖRDEN
Anasayfa / SINGLE / EP / Hasan Azze – Terzi

Hasan Azze – Terzi

Hasan Azze’nin duygusal çalışması “Terzi” yüreklere dokunacak.

Azze; 22 Ocak 1991 Antalya doğumlu. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Felsefe bölümünden mezun olduktan sonra, SAE Institute İstanbul’da Ses Mühendisliği eğitimi alarak Bahçeşehir Üniversitesi Ses Teknolojileri bölümünde Yüksek Lisans yapmıştır.

Yıllardır müzik piyasasında yer almış, Türkiye’de birçok şehirde konserler vermiş ve organizasyonlarda yer almıştır.

2015 yılından itibaren alternatif bir tarz yaratma yoluna girmiş ve ‘’Kürar’’ isimli albümü hazırlamıştır. Üretmeyi hiçbir zaman bırakmayarak, felsefe eğitiminin getirdiği düşünceler üzerine yoğunlaşarak mistik, oryantalist bir müzik anlayışı ortaya koymuştur. Bu alternatif tarzın içerisinde bazı şarkılarında rap vokaller de yapmaktadır. 2016 yılından sonra ‘’Kimisi Özledim Diyemez’’ , ‘’Olmadı’’ isimli 2 single çalışması bulunmaktadır.

Düşünce geliştirmenin müzik ile can bulduğu, edebiyatın ve felsefenin müzik ile harmanlandığı bir müzik anlayışı içerisinde ilerlemeye devam etmektedir.

 

 

 

Hasan Azze'nin duygusal çalışması "Terzi" yüreklere dokunacak. Azze; 22 Ocak 1991 Antalya doğumlu. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Felsefe bölümünden mezun olduktan sonra, SAE Institute İstanbul’da Ses Mühendisliği eğitimi alarak Bahçeşehir Üniversitesi Ses Teknolojileri bölümünde Yüksek Lisans yapmıştır. Yıllardır müzik piyasasında yer almış, Türkiye’de birçok şehirde konserler vermiş ve organizasyonlarda yer almıştır. 2015 yılından itibaren alternatif bir tarz yaratma yoluna girmiş ve ‘’Kürar’’ isimli albümü hazırlamıştır. Üretmeyi hiçbir zaman bırakmayarak, felsefe eğitiminin getirdiği düşünceler üzerine yoğunlaşarak mistik, oryantalist bir müzik anlayışı ortaya koymuştur. Bu alternatif tarzın içerisinde bazı şarkılarında rap vokaller de yapmaktadır. 2016 yılından sonra ‘’Kimisi Özledim Diyemez’’…

Genel Bakış

Kullanıcı Oylaması: 4.9 ( 1 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*