Anasayfa / SINGLE / EP / Hazar Aytan – Kalabalıkta Kaybettim

Hazar Aytan – Kalabalıkta Kaybettim

2008’den bu yana Direc-t, Candan Tezel (110) , Aseton, Barlas Erinç, Sonra gibi çeşitli grup ve sanatçılara davulda eşlik etmiş olan Hazar Aytan, gectiğimiz yılın(2018) Haziran ayında “ Bi Sorun Var “ isimli ilk teklisini tüm majör dijital platformlarda yayınlamasıyla beraber solo kariyerine adım atmış bulunmaktadır. Sanatçının ilk klibi, üçüncü teklisi olan “Çünkü Neden Olmasın?” isimli şarkısına , ikinci klibi ise ” Zevk Alır Gibi ” isimli şarkısına, Egemen Can Vural yönetmenliğinde çekilmiştir. Hazar Aytan’a single çalışmalarında Koner Memili, Korel Memili, Cihangir Aslan, Büşra Erçin, Ozan Doğan Ariz (Edis, Climb, Işın Karaca),  Arda Algan (Pilli Bebek) , Mesut Uçar (Serdar Ateşer) , Mert Şenses gibi müzisyenler eşlik etmiş/etmektedir. Bilgi Üniversitesi Müzik Bölümü mezunu olan Hazar Aytan , bu projede ağırlıklı olarak Türkçe rock/post rock/ soft rock/indie türlerinde çalışmalar yapmakta olup, single/albüm/klip çalışmalarını ara vermeden sürdürmektedir.

Self-Producer/DIY Artist mantığıyla çalışan Hazar Aytan, tüm söz ve müzikleri yazmanın yanı sıra; tüm prodüksiyon, aranje, mix(ilk tekli hariç) , mastering (ilk 2 tekli hariç) ve görsel ve duyusal tasarımları da kendisi yapmaktadır. Ayrıca yine tüm ana vokal, vurmalı, perküsyon, tuşlu ve bazı telli çalgıların kayıt aşamalarında da enstrümanist ve performançı olarak yer almaktadır. Solo projesine Pak Bahadur ismiyle başlayıp, 2019’da kendi adıyla devam eden Hazar Aytan, Pak Bahadur döneminde çıkan teklileri aynı isim altında bir EP’de toplamıştır. 31 Temmuz ve 21 Ağustos 2019 tarihlerinde “Kendi Kendime” ve ” Kalabalıkta Kaybettim ” isimli 2 tekli daha yayınlayarak, özellikle “Kendi Kendime” ile dijital basın ve dinleyiciye ulaşabilme açısından yukarı yönlü bir ivme kazanmayı başarmıştır.

Hazar Aytan’in şimdiye kadar yayınlanmış 1 EP ve 5 adet teklisi bulunmaktadır. Sanatçının geçmiş ve gelecek çalışmalarını sosyal medya hesapları ve dijital streaming platformları üzerinden takip edebilirsiniz.

 

2008’den bu yana Direc-t, Candan Tezel (110) , Aseton, Barlas Erinç, Sonra gibi çeşitli grup ve sanatçılara davulda eşlik etmiş olan Hazar Aytan, gectiğimiz yılın(2018) Haziran ayında “ Bi Sorun Var “ isimli ilk teklisini tüm majör dijital platformlarda yayınlamasıyla beraber solo kariyerine adım atmış bulunmaktadır. Sanatçının ilk klibi, üçüncü teklisi olan “Çünkü Neden Olmasın?” isimli şarkısına , ikinci klibi ise " Zevk Alır Gibi " isimli şarkısına, Egemen Can Vural yönetmenliğinde çekilmiştir. Hazar Aytan’a single çalışmalarında Koner Memili, Korel Memili, Cihangir Aslan, Büşra Erçin, Ozan Doğan Ariz (Edis, Climb, Işın Karaca),  Arda Algan (Pilli Bebek) , Mesut Uçar (Serdar…

Genel Bakış

Kullanıcı Oylaması: 4.45 ( 1 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*