EDİTÖRDEN
Anasayfa / SINGLE / EP / Hazar Aytan – Uçsuz

Hazar Aytan – Uçsuz

Hazar Aytan, ilk çocukluk yıllarında piyano eğitimi alarak başladığı, lisedeyse davul calarak devam ettirdiği müzik hayatını, 2008 yılında Bilgi Ünivesitesi müzik bölümünü kazanarak akademik alana taşımıştır. Aynı yıllarda 110, Direc-t gibi dönemin önemli rock gruplarına davulda, Sonra grubuna hem davulda hem söz yazarı/ besteci olarak eşlik etmiş olan Hazar Aytan, yine aynı dönemde bir çok konser ve kayıtta irili ufaklı bir çok sanatçıya eşlik etmiştir.

2018 yılına kadar devam ettirdiği eşlikçi müzisyen ve söz yazarı/besteci kimliğine vokal ve prodüktör kimliğini ekleyerek solo kariyerine adım atmıştır. 2018 de çıkardığı 6 şarkıdan oluşan Pak Bahadur isimli EP’nin hemen arından, 2019 yılında 8 şarkılık bir albüm hazırlığına başlamıştır. Bu albümü; kayıt asaması bittikten sonra, dijital platformların o günlerde ortaya çıkan değişken koşulları nedeniyle tekliler halinde, kendi tabiriyle bir “playlist albüm” olarak paylaşmaya karar vermiştir.

2020 yılında albüme ait son tekli ” Uyumam Lazım “in da çıkmasıyla birlikte bu 8 şarkılık albüm ” Kendi Kendime (Albüm) ” adi altında bir playlist olarak Spotify’da dinleyicinin beğenisine sunulmuştur. Bu albümde özellikle ” Kalan Her Güne ” isimli şarkı, çok uzun olmayan bir zaman diliminde 160.000 dinlenmeyi aşarak, Hazar Aytan’a yukarı yönlü bir ivme sağlamıştır. Yine albüme adını veren “Kendi Kendime ” isimli parça da dinleyicinin ilgisini ikinci sırada taşımaktadır.

Bugüne kadar, Egemen Can Vural yönetmenliğinde çekilen iki klibin(Çünkü Neden Olmasın? , Zevk Alır Gibi) yanı sıra sanatçıya kayıtlarda müzisyenolarak, Korel Memili, Ozan Doğan Ariz, Koner Memili, Büşra Erçin, Arda Algan ve Cihangir Aslan gibi değerli müzisyenler eşlik etmiş/etmektedir. Bu albümde ve daha öncesinde de ” Self Producer ” ve ” DIY Artist ” mantığıyla çalışan Hazar Aytan, bugüne kadar yazdığı şarkılardan oluşan bir derlemeyle Mayıs ayından itibaren sahneye çıkma kararını Covid 19 sebebiyle rafa kaldırıp, beklemek yerineüretmeye devam ederek müzikal varlığını sürdürmeye karar vermiştir ve 30 Kasım Pazartesi günü “ Uçsuz “ adlı yeni teklisini tüm dijital platformlarda dinleyicinin ilgisine sunmuştur.

Tüm prodüksiyon ve kayıt aşamalarını her zaman olduğu gibi kendisi üstlenen Hazar Aytan’a, bu parçanın tüm elektrik ve akustik gitarlarında Ozan Doğan Ariz eşlik etmiştir. Uçsuz isimli yeni teklisinde Hazar Aytan, birçok sektörün olduğu gibi müziğin de stüdyodan ve sahneden çıkıp eve hapsolmasının etkisiyle daha sade ve akustik bir sound tercih etmiştir. Kendi hayat hikayesindeki anları, durumlar arasındaki geçişleri, insanın kendisiyle olan catismasindan yola çıkarak anlatıma ağırlık verdiği bu teklinin tüm söz, müzik, düzenlemeleri önceden de olduğu gibi sanatçının kendisine aittir.

 

 

 

Hazar Aytan, ilk çocukluk yıllarında piyano eğitimi alarak başladığı, lisedeyse davul calarak devam ettirdiği müzik hayatını, 2008 yılında Bilgi Ünivesitesi müzik bölümünü kazanarak akademik alana taşımıştır. Aynı yıllarda 110, Direc-t gibi dönemin önemli rock gruplarına davulda, Sonra grubuna hem davulda hem söz yazarı/ besteci olarak eşlik etmiş olan Hazar Aytan, yine aynı dönemde bir çok konser ve kayıtta irili ufaklı bir çok sanatçıya eşlik etmiştir. 2018 yılına kadar devam ettirdiği eşlikçi müzisyen ve söz yazarı/besteci kimliğine vokal ve prodüktör kimliğini ekleyerek solo kariyerine adım atmıştır. 2018 de çıkardığı 6 şarkıdan oluşan Pak Bahadur isimli EP'nin hemen arından, 2019 yılında 8 şarkılık bir albüm…

Genel Bakış

Kullanıcı Oylaması: 4.9 ( 1 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*