EDİTÖRDEN
Anasayfa / [PARANTEZ] / Heavy Sky

Heavy Sky

Heavy Sky, 2012 yılının sonunda Batu Akdeniz (vokal/gitar), Çağlar Töngür (gitar) ve Hakan Kılıç (davul) tarafından kuruldu. 1 yılı aşkın süren çalışmalar sonunda grup BATU, Supermoon gibi isimlerle konserler verdi ve tanınmaya başladı. 2013 yılının sonunda bas gitara Mehmet Öztürk’ün gelmesiyle son haline kavuşan grup “Heavy Sky” ismini aldı.

2015 yılında bir albüm çıkaracak olan Heavy Sky, ilk video ve single’ını 31 Mayıs 2014’te yayınladı. Kayıt ve miksi Ankara Mirage Stüdyolarında yapılan single’ın mastering işlemini ise daha önce Bon Jovi, ACDC, Scorpions, Buckcherry, Joe Bonamassa ve Paul Rodgers gibi isimlerle çalışmış ünlü mastering ustası Ryan Smith üstlendi.

Heavy Sky, rock müziğin tüm evrelerinden etkilendi. Grup elemanları, müziklerini “Ankara’nın havasını suyunu almış, kaygılı, gürültülü ve evrensel” olarak tanımlıyor.

Website Facebook Twitter Youtube

 

Heavy Sky, 2012 yılının sonunda Batu Akdeniz (vokal/gitar), Çağlar Töngür (gitar) ve Hakan Kılıç (davul) tarafından kuruldu. 1 yılı aşkın süren çalışmalar sonunda grup BATU, Supermoon gibi isimlerle konserler verdi ve tanınmaya başladı. 2013 yılının sonunda bas gitara Mehmet Öztürk'ün gelmesiyle son haline kavuşan grup "Heavy Sky" ismini aldı. 2015 yılında bir albüm çıkaracak olan Heavy Sky, ilk video ve single'ını 31 Mayıs 2014’te yayınladı. Kayıt ve miksi Ankara Mirage Stüdyolarında yapılan single’ın mastering işlemini ise daha önce Bon Jovi, ACDC, Scorpions, Buckcherry, Joe Bonamassa ve Paul Rodgers gibi isimlerle çalışmış ünlü mastering ustası Ryan Smith üstlendi. Heavy Sky, rock…

Genel Bakış

Kullanıcı Oylaması: 4.79 ( 4 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*