EDİTÖRDEN
Anasayfa / SINGLE / EP / Hediye Güven – Sarıl Bana

Hediye Güven – Sarıl Bana

Hediye Güven  2012 tarihli “Yengeç”in ardından ikinci albümü “On Bir Mevsim”‘i dinleyicileriyle buluşturmak için gün sayıyor. 2017 Eylül başında dinleyicileri ile buluşacak olan albümden çıkan ilk single “Sarıl Bana” ise -dijital ortamlardan- dinleyicilerin beğenisine 11 Ağustos günü sunuluyor.

Söz ve müziği Hediye Güven’e,  aranjesi ve gitarları Tolga Tümay’a ait olan “Sarıl Bana”nın tuşlu çalgılar ve yapımında Uğur Onatkut, bas gitarda Burçak Kayacan, davul ve vurmalı çalgılarda Berk Sarıoğlu, geri vokallerde de yine Hediye Güven ve Uğur Onatkut yer alıyor.

Hediye Güven’in kendi sözleriyle Sarıl Bana’nın yolculuğu:

“Bu şarkıya ve görseline emeği ve sevgisi geçen canım insanlar Burçak Kayacan, Berk Sarıoğlu, Uğur Onatkut, Tolga Tümay, Arda Tunçman ve Bestenigar Köseoğlu’na bin teşekkür.  Bu sözleri eşim Tolga’ya yazarken sevgiliydik daha ve evleneceğimizi bilmiyordum – neyse o işler biraz uzun sürdüğü için albüm de gecikti ama bol aşklı ve şaşkınlıkla dolu bir müzik kütlesine dönüştü- bu tam On Bir Mevsim sürdü – dileriz ki çok beğenir sımsıkı sarılırsınız ona”

Hediye Güven kimdir?

Müzik hayatına doğup büyüdüğü Melbourne’da başlayan Hediye Güven’in  yolculuğu öğrenim gördüğü ODTÜ’de  Yıldız İbrahimova’dan aldığı şan dersleri ve caz atölye çalışmaları ile devam etti. Mezuniyetinin ardından Avustralya’ya dönüp, Northern Melbourne Institute of TAFE’de performans sanatları – pop ve caz vokal eğitimi aldı.  Melbourne’un çeşitli yerlerinde gerçekleştirdiği sahne ve stüdyo çalışmalarının ardından sihirli olduğuna inandığı İstanbul’a dönüp biriktirdiği hikayelerini ilk albümü “Yengeç”  ile dinleyenlerine sundu.

 

Hediye Güven  2012 tarihli "Yengeç"in ardından ikinci albümü "On Bir Mevsim"'i dinleyicileriyle buluşturmak için gün sayıyor. 2017 Eylül başında dinleyicileri ile buluşacak olan albümden çıkan ilk single “Sarıl Bana” ise -dijital ortamlardan- dinleyicilerin beğenisine 11 Ağustos günü sunuluyor. Söz ve müziği Hediye Güven'e,  aranjesi ve gitarları Tolga Tümay'a ait olan "Sarıl Bana"nın tuşlu çalgılar ve yapımında Uğur Onatkut, bas gitarda Burçak Kayacan, davul ve vurmalı çalgılarda Berk Sarıoğlu, geri vokallerde de yine Hediye Güven ve Uğur Onatkut yer alıyor. Hediye Güven'in kendi sözleriyle Sarıl Bana'nın yolculuğu: "Bu şarkıya ve görseline emeği ve sevgisi geçen canım insanlar Burçak Kayacan, Berk Sarıoğlu,…

Genel Bakış

Kullanıcı Oylaması: Siz ilk olun !

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*