EDİTÖRDEN
Anasayfa / SINGLE / EP / İdil Meşe – Ah Bir Bilsen

İdil Meşe – Ah Bir Bilsen

İdil Meşe, 4’üncü teklisi ‘Ah Bir Bilsen’ ile dinleyicisini 60’lı yılların tınılarına doğru bir yolculuğa çıkarıyor.

Söylemekte zorlandığımız duygular, şarkıda, İdil Meşe’nin dingin sesiyle ifade buluyor. Ada Müzik’ten yayınlanan şarkının düzenlemesini Cem Özel yaptı. ‘Ah Bir Bilsen’ klibi ise 26 Kasım’da 21:00’da Netd YouTube kanalındayayınlanacak.

Aşk, kayıp, güzellik ve hakikat hikayelerini müziğinde bir araya getiren İdil Meşe, 4. teklisi ‘Ah Bir Bilsen’ ile bastırılan duyguları açığa çıkarıyor. Sanatçı, aşkını itiraf etmekte zorlananları cesaretlendiriyor. ‘Ah Bir Bilsen’ ile 60lar stili gitar riff’leri, fırçalı davullar, duygusal tuşlular ve yavaşça tutuşan sıcak ve hisli vokaller dinleyici ile buluşuyor.

Söz ve müziği İdil Meşe’ye ait şarkının aranjörü Cem Özel aynı zamanda akustik gitar, bas gitar, perküsyon ile tuşluların performans kaydında duyuluyor. Elektrik gitarda Özgür Çıtır, davulda Barış Yalaz tarafından Şen Bakkal Stüdyolarında kaydı gerçekleştirilen Can Güngör var. Vokal kaydı Özgür Özkan Mete tarafından Ada Stüdyo’da gerçekleştirildi.

Şarkının mix’ini Baran Göksu ve mastering’ini Ahmet Gökhan Coşkun üstleniyor. Tayfun Çetinkaya’nın çektiği kapak fotoğrafındaki arka plan resmi Bashaques’in kurucusu Başak Cankeş tarafından, kapak tasarımı Merve Arslan tarafından yaratıldı. ‘Ah Bir Bilsen’ 2022 yılında Ada Müzik’ten çıkacak albüme bizi bir adım daha yaklaştırıyor.

 

 

İdil Meşe, 4’üncü teklisi ‘Ah Bir Bilsen’ ile dinleyicisini 60’lı yılların tınılarına doğru bir yolculuğa çıkarıyor. Söylemekte zorlandığımız duygular, şarkıda, İdil Meşe’nin dingin sesiyle ifade buluyor. Ada Müzik’ten yayınlanan şarkının düzenlemesini Cem Özel yaptı. ‘Ah Bir Bilsen’ klibi ise 26 Kasım’da 21:00’da Netd YouTube kanalındayayınlanacak. Aşk, kayıp, güzellik ve hakikat hikayelerini müziğinde bir araya getiren İdil Meşe, 4. teklisi ‘Ah Bir Bilsen’ ile bastırılan duyguları açığa çıkarıyor. Sanatçı, aşkını itiraf etmekte zorlananları cesaretlendiriyor. ‘Ah Bir Bilsen’ ile 60lar stili gitar riff’leri, fırçalı davullar, duygusal tuşlular ve yavaşça tutuşan sıcak ve hisli vokaller dinleyici ile buluşuyor. Söz ve müziği İdil Meşe’ye ait şarkının aranjörü Cem Özel aynı…

Genel Bakış

0

Kullanıcı Oylaması: Siz ilk olun !

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*