EDİTÖRDEN
Anasayfa / SINGLE / EP / ILÆY – Kızıl Çimen

ILÆY – Kızıl Çimen

Prag’da yaşayan ILÆY’dan karantinada yeni şarkı: Kızıl Çimen

Son 1 yıl içinde hipnotik ve karanlık Türkçe müziği ile başta Çekya olmak üzere Avrupa’daki müzik severlerin dikkatini çekmiş olan şarkıcı, şarkı yazarı ve prodüktör ILÆY, evde karantina altında tamamladığı yeni teklisi ‘Kızıl Çimen’i yayınladı. Kendin Yap (Do It Yourself) yaklaşımını müziğine yansıtan ILÆY, şarkının ve klibin prodüksiyonunu tek başına üstlendi.

ILÆY’ın üçüncü teklisi ‘Kızıl Çimen’, aidiyetsizlik üzerine, geniş bir coğrafi ölçekteki müzikal etkilerin birbiriyle buluştuğu, çok sesli, zamansız ve masalsı bir dışavurum. Vokalleri, müziği, sözleri, düzenlemesi ve tüm post-prodüksiyonu ILÆY’a ait olan şarkı,tüm dijital platformlarda müzik severlerin beğenisine sunuldu. Ayrıca şarkının sinematik klibinin yönetmenliği ve kurgusu da yine ILÆY’a ait.

 

Bu diyarda çimenler kızıl
Ellerim soğuk, kımıl kımıl
Vücudumda bir çeper var sanki
Hapseden mi esirgeyen mi
Ayaklarım kıpırdıyor ve gidiyorum

Bölünüyorum
Bağlandıkça daha da
Sevgiyse özgür
Korkusuz ve acısız

Çimenler kızıl
Ellerim hala soğuk
Kayboluyor ayaklarım
Sessizce gidiyorum

 

4 yıllık Prag macerası öncesi Türkiye’de birçok farklı caz, soul ve avant-garde projesiyle ve Netflix, DreamWorks, Disney yapımlarındaki seslendirmeleri ile adını duyurmuş olan İlay Bal, geçtiğimiz yıl Prag’ta hayata geçirdiği solo projesi ILÆY ile ivmeli şekilde ilerlemeye devam ediyor. Karantina günlerinde, Eylül ayında sahne almaya hak kazandığı Japonya Kansai Music Conference’ta gerçekleşecek özel performansına hazırlanıyor ve yayınlayacağı yeni şarkılarının prodüksiyonlarını tamamlıyor. Ayrıca kendi şarkılarını çalıp söylediği akustik ve elektronik canlı yayınlarını sosyal medya hesaplarında yakalamanız mümkün.

 

Prag’da yaşayan ILÆY’dan karantinada yeni şarkı: Kızıl Çimen Son 1 yıl içinde hipnotik ve karanlık Türkçe müziği ile başta Çekya olmak üzere Avrupa’daki müzik severlerin dikkatini çekmiş olan şarkıcı, şarkı yazarı ve prodüktör ILÆY, evde karantina altında tamamladığı yeni teklisi ‘Kızıl Çimen’i yayınladı. Kendin Yap (Do It Yourself) yaklaşımını müziğine yansıtan ILÆY, şarkının ve klibin prodüksiyonunu tek başına üstlendi. ILÆY’ın üçüncü teklisi ‘Kızıl Çimen’, aidiyetsizlik üzerine, geniş bir coğrafi ölçekteki müzikal etkilerin birbiriyle buluştuğu, çok sesli, zamansız ve masalsı bir dışavurum. Vokalleri, müziği, sözleri, düzenlemesi ve tüm post-prodüksiyonu ILÆY’a ait olan şarkı,tüm dijital platformlarda müzik severlerin beğenisine sunuldu. Ayrıca şarkının…

Genel Bakış

Kullanıcı Oylaması: 4.68 ( 2 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*