EDİTÖRDEN
Anasayfa / SINGLE / EP / İlayda Dülek – Gel Yine

İlayda Dülek – Gel Yine

İLAYDA DÜLEK, İLK EP ÇALIŞMASI “GEL YİNE” İLE, BAĞIMSIZ MÜZİK DÜNYASINA MERHABA DİYOR!

Şarkılarını ilk önce SoundCloud sayfasında dinleyicilerle buluşturmaya başlayan ve şarkılarında Synthpop, New Wave, Post-Punk, Indie Rock, Trip-Hop gibi öğeleri bir araya getiren İlayda Dülek, bağımsız olarak yayınladığı ilk EP çalışması “Gel Yine” ile bağımsız müzik dünyasına merhaba diyor!

EP’de, EP’ye ismini veren “Gel Yine”, “Çok Güzelsin Sen” ve “Uçur Beni” olmak üzere üç şarkı yer alıyor. Tüm şarkıların söz-müzik ve düzenlemesi Dülek’e ait.

Bununla birlikte “Uçur Beni”nin klibi de geçtiğimiz günlerde YouTube’da yayınlandı. (Dülek’i YouTube hesabından da takip edebilirsiniz.) Ayrıca klibin çekimi ve montajı da Dülek imzası taşıyor. Dülek, klibinde kullandığı retro efektler ile şarkının 1980’lerin synthpopuna selam gönderdiği yapısını destekliyor.

Aynı zamanda İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Opera Anasanat Dalı’nda eğitimine devam eden Dülek, EP çalışmasını ve müziğini şu sözlerle anlatıyor;

“Müzik eğitimime liseden itibaren başladım. Avni Akyol Güzel Sanatlar Lisesi’ni bitirdim. Burada piyano ve çello çaldım. Halen İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Opera Anasanat Dalı’nda eğitimimi sürdürüyorum. Operanın yanı sıra küçüklüğümden beri elektronik müzik aşığıyım; bir yandan da pop müzikte R&B vokal kullanımını çok seviyorum. Kendimi sınırlandırmayı sevmesem de, müziğimde dünden bugüne birçok isimden ilham alıyorum. Başta Synthpop, Elektro-Pop, New Wave, Post-Punk, Indie Rock, Trip-Hop gibi türleri şarkılarımla harmanlamaya çalışıyorum. İlk EP çalışmam olan “Gel Yine” ile de size bunu sunmayı arzuluyorum. Bence müziğin her türünde kendimizden bir şeyler bulmamız mümkün, bu da bir sonraki çalışmalarımın sürprizlerle dolu olacağı anlamına geliyor!”

İLAYDA DÜLEK, İLK EP ÇALIŞMASI “GEL YİNE” İLE, BAĞIMSIZ MÜZİK DÜNYASINA MERHABA DİYOR! Şarkılarını ilk önce SoundCloud sayfasında dinleyicilerle buluşturmaya başlayan ve şarkılarında Synthpop, New Wave, Post-Punk, Indie Rock, Trip-Hop gibi öğeleri bir araya getiren İlayda Dülek, bağımsız olarak yayınladığı ilk EP çalışması “Gel Yine” ile bağımsız müzik dünyasına merhaba diyor! EP’de, EP’ye ismini veren “Gel Yine”, “Çok Güzelsin Sen” ve “Uçur Beni” olmak üzere üç şarkı yer alıyor. Tüm şarkıların söz-müzik ve düzenlemesi Dülek’e ait. Bununla birlikte “Uçur Beni”nin klibi de geçtiğimiz günlerde YouTube’da yayınlandı. (Dülek’i YouTube hesabından da takip edebilirsiniz.) Ayrıca klibin çekimi ve montajı da Dülek imzası…

Genel Bakış

Kullanıcı Oylaması: Siz ilk olun !

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*