Anasayfa / [PARANTEZ] / İlginç Bir İsim

İlginç Bir İsim

İlginç Bir İsim

Vokalde ve söz yazarlığında Engin Can YAĞCI, aranjede ve gitarda Ogün KAYIKÇI’dan oluşan bu grup 2014’ün Mayıs ayında kurulmuştur. Bu ikili daha öncelerden başka projelerde de solo olarak çalışmışlarına rağmen aynı zamanda 2009 yılından bu yana farklı tarzlarda ortak projelerde de bulunmuşlardır. Bu süreç içerisinde şu an ki grup elemanları solo kariyerlerine de devam etmişlerdir ve ardından 2014 yılında ‘’İlginç Bir İsim’’ projesini hayata geçirmişlerdir. Projenin çıkış amacı aslında bir denemeden ibaret olsa da alınan pozitif reaksiyonlar sonucunda bu projenin devamlılığını sağlamışlardır. Grubun asıl gayesi günlük yaşantılarının içinde tav oldukları belli başlı konuları müziklerine yansıtmaktır. Grup ne kadar punk başlığı altında anılsa da yer yer farklı tarzlara da değinmiştir.

Grubun elemanlarından olan Ogün Kayıkçı 2 Mayıs 1991 de İstanbul’da doğmuştur. Müziğe olan ilgisi babasının evde olan orguyla başlayıp ardından gitar çalmaya başlamıştır. O yaşlardan beri müziği icra etmek yerine müziğin mutfak kısmında olmayı tercih edip kazandığı Metalurji Ve Malzeme Mühendisliği kazanmasına rağmen gitmeyip eğitimini SAE İnstitute’de Ses Mühendisliği okuyarak tamamlamıştır. Okuldan mezun olduktan sonra ‘’Bonobo, The Flashbulb, ve Burial’’ gibi isimlerden etkilenip elektronik müzikle ilgilenmiş ve bir çok projeye imza atmıştır. Buna rağmen çeşitli tarzlarda ki sanatçıların prodüktorlüğünü ve aranjörlüğünü üstlenip 2 underground albüme katkı sağlamıştır. Kariyerinin bir dönemini dizi müzikleriyle de geçirse de şu an Freelance olarak Ses Mühendisliği Yapmaktadır.

İlginç Bir İsim

Grubun vokalisti ve söz yazarı olan Engin Can Yağcı 3 Ağustos 1994’ de Bayburt’da doğmuştur. Müziğe olan ilgisi 6 yaşında yurt dışından evine gelen Tupac ve Public Enemy CD’leriyle başlayıp daha sonrasında ritmik şiirlere olan ilgisiyle söz yazmaya başlamıştır. 14 yaşında bir ses kartı ve mikrofon edinip evinde amatör bir şekilde demolarını kaydetmiş ve demolarını bir çok kişiye dinlettikten sonra Mr.Piano Müzik Atölyesi’nde çalışmaya başlamıştır. O yıllarda Mimar Sinan Özel Güzel Sanatlar Lisesini %50 bursla kazanmasına rağmen maddi sebeplerden dolayı tamamlayamayıp meslek lisesinden mezun olmuştur ve bu süreç ona mizahi yönden birçok malzeme kazandırmıştır. Sıkı bir Uykusuz okuru ve takipçisi olan Engin Can sözlerinde pek çok karikatürize edilmiş olaylardan bahsetmiştir. aynı zamanda bir blog üzerinden edebi bir tavırla denemeler yazarken, birde yazmış olduğu fakat yayınlamaya bir türlü fırsat bulamadığı bir kitabı vardır. Lise sonrasında punk ve rock müzikle tanışmış ilk çalışmalarını ve projelerini İlginç Bir İsim adı altında gerçekleştirmiştir.
 
 
Link Adresleri:

 

İlginç Bir İsimİlginç Bir İsimİlginç Bir İsimİlginç Bir İsim

Müzik Ekspres’in grup performansları içinden sizler için seçtikleri:

Akbilimde Para Olsa

 

Geri Ver:

 

Kafamda Lag Var:

Vokalde ve söz yazarlığında Engin Can YAĞCI, aranjede ve gitarda Ogün KAYIKÇI’dan oluşan bu grup 2014’ün Mayıs ayında kurulmuştur. Bu ikili daha öncelerden başka projelerde de solo olarak çalışmışlarına rağmen aynı zamanda 2009 yılından bu yana farklı tarzlarda ortak projelerde de bulunmuşlardır. Bu süreç içerisinde şu an ki grup elemanları solo kariyerlerine de devam etmişlerdir ve ardından 2014 yılında ‘’İlginç Bir İsim’’ projesini hayata geçirmişlerdir. Projenin çıkış amacı aslında bir denemeden ibaret olsa da alınan pozitif reaksiyonlar sonucunda bu projenin devamlılığını sağlamışlardır. Grubun asıl gayesi günlük yaşantılarının içinde tav oldukları belli başlı konuları müziklerine yansıtmaktır. Grup…

Genel Bakış

Kullanıcı Oylaması: 4.4 ( 28 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*