EDİTÖRDEN
Anasayfa / WORLD / İma

İma

1978 Kanada doğumlu, gerçek adı Marie-Andrée Bergeron olan İma geçtiğimiz hafta sonu bir kere daha ülkemize geldi ve bir alışveriş merkezinde bir konser ve imza günü gerçekleştirdi.

2002 yılında yayınladığı ilk albümünden bu yana sekiz albüme imza atan İma şarkılarının dilinin kalp dili olduğunu söylüyor. Fransızca, İspanyolca, İngilizce ve İtalyanca şarkılar söyleyen müzisyen Edith Piaf, Dalida gibi efsaneleri dinleyerek büyümüş ve onlardan çok etkilenmiş. Öyle ki Dalida’nın da hayat verdiği “Le Temps Des Fleurs” onun yorumu ile bir kere daha gündeme geldi ve biz çok sevdik. Şarkı bildiğiniz üzere “Those Were The Days” adı ile ilk kez Mary Hopkin tarafından okundu ve bestesi bir folk şarkı mı yoksa belirtildiği gibi Eugene Raskin’e mi ait olduğu hep tartışıldı. Şarkı ülkemizde de “Bu Ne Biçim Hayat”, “Bu Ne Yalan Dünya”, “Sen Kadehlerdesin”, “Bir Zamanlar” gibi farklı sözlerle farklı isimler tarafından seslendirildi. Ama elbette en aklımızda kalan Semiramis Pekkan yorumu oldu ki İma’da ülkemizdeki son konserlerinde nakarat kısmını seslendirerek bir güzellik gerçekleştiriyor dinleyicilerine. Bu konserinde bir sürprizi daha vardı ki çok sevdiği Tarkan’ın “Şımarık” isimli şarkısını Türkçe seslendirdi kendisi. Belki bir sonraki albümünde bir Türkçe şarkıya ya da cover yoruma yer verebilir, neden olmasın?

İma’nın ülkemizde üç albümü bulunuyor. “Smile”, “A La Vida” ve “Precious”. Son dönemlerde yaptıkları güzel işlerle / konserlerle öne çıkan Pasion Turca aracılığı ile ülkemizde bugüne kadar birçok konser veren İma ile kuşkusuz önümüzdeki günlerde yeniden karşılaşacağız ve bundan mutluluk duyacağız. Çünkü hakikaten müzisyen kimliği kadar sıcak, samimi duruşu ile de bizim sevdiğimiz portreden hiç uzakta değil ve söylediği şarkılar kadar güzel bir renkte kendisi. Gerçekleştirdiğimiz kısacık sohbet sonrası Müzik Ekspres dostlarına sevgilerini, selamlarını iletti ve bir dahaki gelişinde uzun uzun konuşabilecek olmamızın da ayrıca sözünü verdi, heyecanla bekleyeceğiz.

1978 Kanada doğumlu, gerçek adı Marie-Andrée Bergeron olan İma geçtiğimiz hafta sonu bir kere daha ülkemize geldi ve bir alışveriş merkezinde bir konser ve imza günü gerçekleştirdi. 2002 yılında yayınladığı ilk albümünden bu yana sekiz albüme imza atan İma şarkılarının dilinin kalp dili olduğunu söylüyor. Fransızca, İspanyolca, İngilizce ve İtalyanca şarkılar söyleyen müzisyen Edith Piaf, Dalida gibi efsaneleri dinleyerek büyümüş ve onlardan çok etkilenmiş. Öyle ki Dalida’nın da hayat verdiği “Le Temps Des Fleurs” onun yorumu ile bir kere daha gündeme geldi ve biz çok sevdik. Şarkı bildiğiniz üzere “Those Were The Days” adı ile ilk kez Mary Hopkin tarafından…

Genel Bakış

Kullanıcı Oylaması: 4.99 ( 2 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*