EDİTÖRDEN
Anasayfa / DOSYALAR / 2020 / Yılın En’leri (Kadri Karahan Seçkisi)

2020 / Yılın En’leri (Kadri Karahan Seçkisi)

Yılın Şarkısı: 

01 – Can Kazaz – Bir Delinin Kaç Cehennemi Olmalı

02 – Göksel – Lütufsuz Yaz

03 – İsmail Karayün & Ece Şeşen – Hesap

04 – Hazel – Dardayım

05 – Pinhani – Dünyadan Uzak

06 – Zuhal Olcay – Dargın Bir Bahar

07 – Minas Ceylin – Tüm Çiçekli Şiirler Sana

08 – İkilem – Bir Sebebi Var

09 – İkiye On Kala – Kafamda Kentsel Dönüşümler

10 – Evdeki Saat – Uzunlar

Müzik EKspres Takipçileri Seçimi: Ezhel – Allahından Bul

 

“Aldatılıp, affedip inatla tutunmaya çalıştığım ve sonunda yürümediği için her şeyiyle vazgeçtiğim bir ilişkim vardı. Kötü de bitse, hayatıma girmiş herkesi hep güzel anılarıyla düşünmek isterim ama O, hafızasını kaybetti ve unuttu beni. Hayattaki varlığımızın, hatırlandığımız sürece gerçek olduğunu düşündürdü bu olay hep bana. Unutulursak, hiç doğmamış gibiyiz aslında. “Bir Delinin Kaç Cehennemi Olmalı?” isimli yeni şarkımda amneziyle, bir insanın hayatında inşa ettiğim her şeyin unutulmasına dair hislerimi anlatıyorum.”

Demiş şarkısı için Can Kazaz ve Haziran gibi yayınlamış, ben daha yaz sonu fark edip şarkıyı kendime çok kızdım; çünkü uzun zamandır bir şarkı beni bu kadar net anlatmamıştı, mırıldanarak bir şarkı ile boşluklara, sokaklara karışmamıştım, kaybolmamıştım notalarında. Olsun doğru bir zaman vardır her şey için.

Yaşadığımız acılar, sancılar bir yana her şeye rağmen bizim yanımızda olan müzik emekçilerine çok teşekkür ederim öncelikle. Benim için bu sene seçim yapmak gerçekten çok zordu, çok güzel şarkılarla kapımızı çaldınız, her birinizin emeği çok kıymetliydi, gönlümden hepinize harikasınız demek geçiyor elbette ve hepinize ayrı ayrı sarılmak; ama adıma yaşadığım bu bir sene içinde, yani yine depresyonlarımda, sancılarımda ya da içinde olduğum yolculuklarda, projelerde bazı şarkıların bir tık önceliği oluştu. İşte bu şarkılar onlar, ötesinde 2021’de de her zaman yanınızdayım, her zaman takibinizde olacağım. Sizi seviyorum.

Mutlu Yıllar.

Kadri Karahan

 

  Yılın Kadın Şarkıcısı / Şarkısı Göksel - Lütufsuz Yaz   https://www.youtube.com/watch?v=MXC4VFcpKxg&ab_channel=MuzikPlay Her ne kadar içinde hatta isminde yaz geçse de şarkı aksine ağır, aksine kasvetli bir hava içinde. Üstelik tam yazın ortasında Göksel’in bu ruh hali ile çıkıp gelmesi benden başka kaç kişiyi mutlu etti çok merak ediyorum. İlk başta  anlamakta zorlandığım ama sonra tam da çocukluğumun yazlarının geçtiği yerde tenime değen bu şarkı ile kumlarda yürümek aslında ruhuma iyi geldi, güzel yüzdüm, güzel yolculuklara kulaçlar attım. Klibine de ayrıca bayıldım şarkının.  Göksel, geçen seneki listemde en iyi şarkılar sıralamasında “Hiç Yok” ile birinciliği almıştı. "Lütufsuz Yaz" genel şarkı…

Genel Bakış

Kullanıcı Oylaması: 4.88 ( 2 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*