EDİTÖRDEN
Anasayfa / DOSYALAR / 2020 / Yılın En’leri (Kadri Karahan Seçkisi)

2020 / Yılın En’leri (Kadri Karahan Seçkisi)

 

Yılın Erkek Şarkıcısı / Şarkısı
Gökhan Türkmen – Aşk

 

Son yılların bana göre en iyi müzisyenlerinden Gökhan Türkmen’in her şarkısını heyecanla bekliyorum ve her seferinde büyük bir keyifle ayrılıyorum. Türkmen bu sene single şarkılar ile yürümeyi tercih etti. Bir ara Birkan Nasuhoğlu, Serkan Emre Çiftçi ve kızı Nil Rona  ile şarkılar yayınladı. Yılın sonlarına doğru bu seneki tüm yolculuğunu yeni şarkılar da eklediği “Romantik” ismini verdiği albümü ile bütünledi. 

Türkmen; gerek pop gerek alternatif müzik arasındaki dengeyi çok iyi koruyabilen nadir isimlerden biri, bunu herkes başaramıyor. Ben bu sene yayınladığı bu şarkılar içinde en çok “Aşk”ı sevdim ama genele baktığımda diğerlerinin de hakkını yemek istemiyorum. Bu arada 2019 yılı seçkimde  kendisi “İhtimaller Perisi” isimli şarkısı ile üçüncü sırada yerini almıştı.

 

Söz: Aslı Demirer
Müzik: Gökhan Türkmen
Düzenleme: Feryin Kaya, Ural Sönmez

Prodüktör: Tunç Çakır
Yaylı ve Brass Düzenleme: Alex Tsynthsaru
Miks: Tunç Çakır (Tunç Çakır’s Studio, Bluekite Audio)
Mastering: Shawn Hatfield (Audibleoddities)
Klarnet: Ufuk Atar
Vibraphone ve Glockenspiel: Tunç Çakır
Trompet: Serkan Emre Çiftçi
Trombon: Ahmet Faik Dökmeci
Akustik Gitar: Serkan Ölçer, Ural Sönmez
Kontrbas: Feryin Kaya
Perküsyon: Bora Çifterler, Tunç Çakır
Yaylılar:
Keman: Erkan Çavdaroğlu, Kerem Berkalp, Hakan Güven
Viola: Öykü Koçoğlu

Kayıt:
Perküsyon, Vibraphone, Glocken Spiel, Brass Section , Klarnet Kayıt: Alper Anik, Feryin Kaya, Tunç Çakır (Gtr Deneyevi Studio)
Akustik Gitar, Kontrbas, Vokal Kayıt: Mahmut Albulak (Bluekite Audio)
Yaylı Kayıt: Sinan Sakızlı – Asistan: Ceylan Akçar (Hayyam Stüdyoları)
Vokal ve Perküsyon edit: Feryin Kaya, Tunç Çakır

 

  Yılın Kadın Şarkıcısı / Şarkısı Göksel - Lütufsuz Yaz   https://www.youtube.com/watch?v=MXC4VFcpKxg&ab_channel=MuzikPlay Her ne kadar içinde hatta isminde yaz geçse de şarkı aksine ağır, aksine kasvetli bir hava içinde. Üstelik tam yazın ortasında Göksel’in bu ruh hali ile çıkıp gelmesi benden başka kaç kişiyi mutlu etti çok merak ediyorum. İlk başta  anlamakta zorlandığım ama sonra tam da çocukluğumun yazlarının geçtiği yerde tenime değen bu şarkı ile kumlarda yürümek aslında ruhuma iyi geldi, güzel yüzdüm, güzel yolculuklara kulaçlar attım. Klibine de ayrıca bayıldım şarkının.  Göksel, geçen seneki listemde en iyi şarkılar sıralamasında “Hiç Yok” ile birinciliği almıştı. "Lütufsuz Yaz" genel şarkı…

Genel Bakış

Kullanıcı Oylaması: 4.88 ( 2 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*