EDİTÖRDEN
Anasayfa / DOSYALAR / 2020 / Yılın En’leri (Kadri Karahan Seçkisi)

2020 / Yılın En’leri (Kadri Karahan Seçkisi)

 

Yılın Çıkış Yapan Erkek Şarkıcısı / Şarkısı
İsmail Karayün – Canımın Yangını

 

Aslında iki sene önce iki şarkılık single yayınlamıştı ama maalesef çok fazla kişiye sesini duyuramamıştı. Kendisi ile olan dostluğum beni bu albümün içine de çekti ve üzerine bir seneden fazla da çalıştık. Bir şarkı ile çıktığımız yola bir albüm sığdırdık ve tam yayınlamak üzereydik ki pandemi gündeme geldi. Bir süre bekledik ama baktık ki heyecanımızı frenleyemiyoruz, albümü Ahenk Müzik etiketi ile yayınladık.

Albümün kapak fotoğrafları yine bana ait olurken ilk klip şarkısı “Öğretir Böyledir Dünya”da da yer aldım, üçüncü klip şarkısı “Hesap”ta da sevgili Behlül Üçışık ile birlikte Ece Şeşen sahnelerini yönettim. Çok yakında kendisini bir sürpriz çalışma ile dinleyeceğiz ve eminim 2021 yılında konserler ile de sizlerle buluşacağız. Albümdeki çok şarkı favorim hatta bazıları benim önerim ile bu seçki içinde ama  “Canımın Yangını” ve “Hesap” arasında özellikle gidip geliyorum, sanırım bu seçki içinde “Hesap”a da ayrıca bir yer bulacağım :)

 

Söz: İsmail Karayün
Müzik: İsmail Karayün
Düzenleme: Miraç Yavuz

 

 

  Yılın Kadın Şarkıcısı / Şarkısı Göksel - Lütufsuz Yaz   https://www.youtube.com/watch?v=MXC4VFcpKxg&ab_channel=MuzikPlay Her ne kadar içinde hatta isminde yaz geçse de şarkı aksine ağır, aksine kasvetli bir hava içinde. Üstelik tam yazın ortasında Göksel’in bu ruh hali ile çıkıp gelmesi benden başka kaç kişiyi mutlu etti çok merak ediyorum. İlk başta  anlamakta zorlandığım ama sonra tam da çocukluğumun yazlarının geçtiği yerde tenime değen bu şarkı ile kumlarda yürümek aslında ruhuma iyi geldi, güzel yüzdüm, güzel yolculuklara kulaçlar attım. Klibine de ayrıca bayıldım şarkının.  Göksel, geçen seneki listemde en iyi şarkılar sıralamasında “Hiç Yok” ile birinciliği almıştı. "Lütufsuz Yaz" genel şarkı…

Genel Bakış

Kullanıcı Oylaması: 4.88 ( 2 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*