EDİTÖRDEN
Anasayfa / DOSYALAR / 2020 / Yılın En’leri (Kadri Karahan Seçkisi)

2020 / Yılın En’leri (Kadri Karahan Seçkisi)

Yılın Çıkış Yapan Grubu / Şarkısı
İkilem – Bir Sebebi Var

 

Aslında bu kategoride çelişki içinde kaldım. Bir yanda “Kafamda Kentsel Dönüşümler” isimli şarkıları ile İkiye On Kala diğer yanda “Uzunlar” isimli şarkıları ile “Evdeki Saat” arasında gidip geleceğim daha yaz başından beri belliydi. Her iki şarkıda aldı başını ve yürüdü gitti, herkes sevdi, dinledi ne güzel.

Sonra bir anda İkilem diye bir ikili ile karşılaştım ki üç şarkı yayınlamışlar, ben “Bir Sebebi Var” isimli şarkılarına bayıldım. Kimdiler çok merak etmedim ama iyiydiler ve bu yeterliydi, her yerde paylaştım şarkılarını büyük bir keyifle :) Yine de diğer iki şarkıyı es geçmedim ve yılın şarkıları listeme dahil ettim elbette :)

 

Söz – Müzik: Serhat Karan
Düzenleme: Uğur Ateş
Elektrik & Akustik Gitar: Cem Şengül
Bass Gitar: Onur Kamer
Synth & Programming: Uğur Ateş
Stüdyo: Rüzgar Müzik Stüdyoları
Mix & Mastering: Kadir Süzgün
Tonmaister: Genco Kulaksız
Kapak Foto: İlker Savaşkurt
Kapak Tasarım: Eray Kıray
Yönetmen: Hüseyin Demirkan
Görüntü Yönetmeni: Taha Başaran
Yapım Sorumlusu: Fatih Köroğlu
Reji: Efe Ataç
Kurgu: Taha Başaran & Hüseyin Demirkan

 

 

  Yılın Kadın Şarkıcısı / Şarkısı Göksel - Lütufsuz Yaz   https://www.youtube.com/watch?v=MXC4VFcpKxg&ab_channel=MuzikPlay Her ne kadar içinde hatta isminde yaz geçse de şarkı aksine ağır, aksine kasvetli bir hava içinde. Üstelik tam yazın ortasında Göksel’in bu ruh hali ile çıkıp gelmesi benden başka kaç kişiyi mutlu etti çok merak ediyorum. İlk başta  anlamakta zorlandığım ama sonra tam da çocukluğumun yazlarının geçtiği yerde tenime değen bu şarkı ile kumlarda yürümek aslında ruhuma iyi geldi, güzel yüzdüm, güzel yolculuklara kulaçlar attım. Klibine de ayrıca bayıldım şarkının.  Göksel, geçen seneki listemde en iyi şarkılar sıralamasında “Hiç Yok” ile birinciliği almıştı. "Lütufsuz Yaz" genel şarkı…

Genel Bakış

Kullanıcı Oylaması: 4.88 ( 2 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*