EDİTÖRDEN
Anasayfa / DOSYALAR / 2020 / Yılın En’leri (Kadri Karahan Seçkisi)

2020 / Yılın En’leri (Kadri Karahan Seçkisi)

Yılın Klibi

Kadri Karahan – Karanlık Bir Drama
Yönetmen: Bülent İçgüdel & Behlül Üçışık & Kadri Karahan

 

Bir şarkı yaptım yolculuğu hiç bitmedi. Bir klip çekelim mi dedik, yılan hikayesine döndü yıllar içinde. Bu sene içinde şarkı dijital platformlarda yerini aldı bir şekilde ve bir hayalim de gerçek oldu böylece. 

Bir kişinin kendi şarkısının klibini kendi top listesinde göstermesi nasıl bir soru işaretidir ama bunu çok ciddi düşündüm. Hiçbir ticari beklenti içinde olmadan yaptığım şarkıma hiçbir ticari beklenti olmadan düştüğümüz yolda üç arkadaş bence harika bir iş çıkardık, buna inanıyorum. 

Her şeye rağmen bu benim gözbebeğim ve bu klip dururken başka bir klibe göz kırpamazdım, daha iyi diyemezdim, gözüm görmezdi. Hem diğer iki arkadaşımın emeğini de harcamış olmak istemedim. Zaten burada alkış bana değil kendilerine o sebep çok takılmayın, ben takılmadım :)

 

Söz-Müzik: Kadri Karahan
Düzenleme: İlker Yurtcan
Vokal: Sevtap Ünal

Yönetmen: Bülent İçgüdel & Behlül Üçışık & Kadri Karahan
Styling: Ümit Ünal

Kapak Fotoğrafı: Zafer Erdoğan
Fotoğraf Tasarımı: Behlül Üçışık

 

 

  Yılın Kadın Şarkıcısı / Şarkısı Göksel - Lütufsuz Yaz   https://www.youtube.com/watch?v=MXC4VFcpKxg&ab_channel=MuzikPlay Her ne kadar içinde hatta isminde yaz geçse de şarkı aksine ağır, aksine kasvetli bir hava içinde. Üstelik tam yazın ortasında Göksel’in bu ruh hali ile çıkıp gelmesi benden başka kaç kişiyi mutlu etti çok merak ediyorum. İlk başta  anlamakta zorlandığım ama sonra tam da çocukluğumun yazlarının geçtiği yerde tenime değen bu şarkı ile kumlarda yürümek aslında ruhuma iyi geldi, güzel yüzdüm, güzel yolculuklara kulaçlar attım. Klibine de ayrıca bayıldım şarkının.  Göksel, geçen seneki listemde en iyi şarkılar sıralamasında “Hiç Yok” ile birinciliği almıştı. "Lütufsuz Yaz" genel şarkı…

Genel Bakış

Kullanıcı Oylaması: 4.88 ( 2 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*