EDİTÖRDEN
Anasayfa / DOSYALAR / 2020 / Yılın En’leri (Kadri Karahan Seçkisi)

2020 / Yılın En’leri (Kadri Karahan Seçkisi)

Yılın Albümü 

01 – İsmail Karayün – İnsan İnsanın Kılıcı 

02 – Minas Ceylin – Kaybolursam Şarkı Söyle

03 – Çiğdem Erken – Uyandım Yoksun

04 – Erkan Oğur – Kimse Kalmadı

05 – Erdal Akkaya & Jeronimo Maya – Yel İzi

06 – Zafer Cınbıl – Annemin Mutfak Türküleri

07 – Sema Moritz – Vazgeçmem

08 – Can Kazaz – Kızılgerdan

09 – Güney Marlen – Kalp Plak

10 – Gökhan Türkmen – Romantik

 

 

Gerek piyasa şartları gerekse oluşan pandemi sürecinden dolayı albüm göremez, gidip CD alamaz olduk. Tamam dijital müziğe de alışmıştık, çok da şikayet etmiyorduk. Ama adettendir ya her sene mutlaka yılın en iyileri seçilir, hem ilerde dönüp bakmak adına anımsamak için hem de sanatçıyı biraz daha motive edebilmek için. 

Bu kategoride işim zor olmadı, dediğim gibi yayınlanan albüm sayısı çok azdı ve benim kendimi en içinde hissettiğim de belliydi. Evet albümün diğer anlamda da içindeydim ama başarı benim değil, sahibinin, içinde yer alan müzisyenlerindi asıl. O çok havalı  ve para vermezsen çalmayacak, haberini yapmayacak medyacıların, müzik eleştirmenlerinin aksine ben bu albümü her yerde gururla paylaştım ve de dinleyenlerden aynı şekilde güzel övgüler aldım. Tebrikler dostum İsmail Karayün; kendine ve şarkılarına inandın, birçok değerli müzisyeni bir araya getirdin, üstüne tek başına oluşturduğun şartlarda kendi imkanlarınla beş klip çektin ve bu birinciliği fazlası ile hak ettin. Dostun olmasam da bu albümün hak ettiğini verirdim, es geçecek kadar sağır kalmazdım.

 

  Yılın Kadın Şarkıcısı / Şarkısı Göksel - Lütufsuz Yaz   https://www.youtube.com/watch?v=MXC4VFcpKxg&ab_channel=MuzikPlay Her ne kadar içinde hatta isminde yaz geçse de şarkı aksine ağır, aksine kasvetli bir hava içinde. Üstelik tam yazın ortasında Göksel’in bu ruh hali ile çıkıp gelmesi benden başka kaç kişiyi mutlu etti çok merak ediyorum. İlk başta  anlamakta zorlandığım ama sonra tam da çocukluğumun yazlarının geçtiği yerde tenime değen bu şarkı ile kumlarda yürümek aslında ruhuma iyi geldi, güzel yüzdüm, güzel yolculuklara kulaçlar attım. Klibine de ayrıca bayıldım şarkının.  Göksel, geçen seneki listemde en iyi şarkılar sıralamasında “Hiç Yok” ile birinciliği almıştı. "Lütufsuz Yaz" genel şarkı…

Genel Bakış

Kullanıcı Oylaması: 4.88 ( 2 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*