EDİTÖRDEN
Anasayfa / GÜNÜN KLİBİ / Işıl Yücesoy – Bu Aşkta Son Sahne

Işıl Yücesoy – Bu Aşkta Son Sahne

 

Geçtiğimiz günlerde izlediğim bir konserinin kulisinde gerçekleştirdiğim sohbetinde yeni şarkısının ilk ipuçlarını almış daha sonra söz yazarı ve bestecisi Murat Güneş ile olan sohbetimizde de heyecanına bir kere daha ortak olmuştum. Bu sene içinde iki son’lu şarkı hediye etti bize sevgili Işıl Yücesoy ki asla son olsun istemiyoruz elbette.

Sanat dünyamızın efsane sesli, güzel kalpli hepimizin dostu, ablası, annesi, yücesi efsane Yücesoy sevenleri bilir ki 25 senenin ardından bir hayalini gerçekleştiriyor bugünlerde ve konserlerinin yanına tiyatro sahnesine de “İzninle” isimli bir oyunla dahil oluyor ve bizi kendisinden mahrum bıraktığı yılları bir bir kapatmaya devam ediyor. Enerjisi ile hepimize de iyi gelen ustanın yeni şarkısına gelin bir kere daha kulak verelim.

“Sönsün ışıklar kapansın perde, mutsuz sonla yazıldı bu aşkta son sahne” sözleriyle şarkısı bağımsız olarak bir öndeki şarkısının devamı niteliğinde duruyor bir yerde. Murat Güneş son yılların en üretken, en başarılı müzisyenlerinden ki, aynı gün içinde kendisinin de yeni şarkısı ayrıca yerini alıyor müzik marketlerde. Bir önceki şarkı olan “Son Perde”nin sözü, müziği, düzenlemesi ve hatta vokali olan bir başka değerli müzisyenimiz Murat Aşkan,, bu şarkının da düzenlemesine imza atıyor ve şarkı elbette yine Hakan Eren prodüktörlüğünde yine o aile ekiple birlikte OSSİ Müzik etiketi ile yayınlanıyor.

Tozlu bir mevsim süreci yaşıyor olmamız şu an baharın rengini biraz kısıyor ve güzden günler havası soluyoruz pencereden dışarı baktığımızda. Sesini açtığımda şarkının adeta evin içinde yankılanıyor o buğulu ses ki aklıma ve çok sevdiğim eski şiirleri düşürüyor adeta. Bir şiirin müzikle, müziğin adeta bir sinema karesi, bir tiyatro sahnesi buluşması tadında içten bir duygusallık ve şarkı hiç bitmesin, perde hiç kapanmasın diyeceğimiz, dileyeceğimiz bir yerde.

Bu arada Yücesoy; “İzninle” 21 Mayıs tarihinde Trump Sahne’de, Zamansız Şarkılar” konseri 24 Mayıs’ta Decollage Art Space sahnesinde; kesinlikle kaçırmak istemediğinize eminim.

Kadri Karahan / Editörün Notu

 

https://www.youtube.com/watch?v=Znq6stgxxQw&ab_channel=I%C5%9F%C4%B1lY%C3%BCcesoy   Geçtiğimiz günlerde izlediğim bir konserinin kulisinde gerçekleştirdiğim sohbetinde yeni şarkısının ilk ipuçlarını almış daha sonra söz yazarı ve bestecisi Murat Güneş ile olan sohbetimizde de heyecanına bir kere daha ortak olmuştum. Bu sene içinde iki son’lu şarkı hediye etti bize sevgili Işıl Yücesoy ki asla son olsun istemiyoruz elbette. Sanat dünyamızın efsane sesli, güzel kalpli hepimizin dostu, ablası, annesi, yücesi efsane Yücesoy sevenleri bilir ki 25 senenin ardından bir hayalini gerçekleştiriyor bugünlerde ve konserlerinin yanına tiyatro sahnesine de “İzninle” isimli bir oyunla dahil oluyor ve bizi kendisinden mahrum bıraktığı yılları bir bir kapatmaya devam ediyor. Enerjisi ile hepimize…

Genel Bakış

0

Kullanıcı Oylaması: 4.8 ( 2 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*